USD : 18,56 %0,32
EUR : 18,17 %-0,31
ALTIN (Gr): 995,62 %0,78
BIST 100 : 3.155,03 %0,26
BITCOIN : 19.560,14 %0,27
Petrol : 89,29 %0,91
Gündem

Meral Akşener: Kadından imam olmaz, aday değilim

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kadınlardan imam olmadığını ve bu yüzden de cumhurbaşkanı adayı olmayacağını söyledi.

11 Ağustos 2022 Perşembe 23:24

2023 seçimlerine 1 yıldan daha az bir süre kalmasıyla cumhurbaşkanlığı adaylığı tartışmaları için muhalefette sular ısınıyor...

Muhalefet liderleri bu kapsamda ziyaret ettikleri her yerde aynı soru ile muhatap oluyor.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, de o liderlerden biri.

Akşener ziyeretleri kapsamında Nevşehir'de yaptığı esnafla bir araya geldi.

Girdiği iş yerinden birinde iş yeri sahibi Yılmaz Balcı ile sohbet eden Akşener'e cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağı soruldu.

"Kadından imam olmaz, aday değilim"

Akşener daha önce birçok kez aday olmayacağını söylede de bu kez cevabına gerekçesini de ekledi.

Akşener kadınların imam olamayacağını ve bu yüzden aday olmayacağını söyedi.

Akşener, "Ben cumhurbaşkanı adayı değilim. Kadından imam olmaz. Cumhurbaşkanı aynı zamanda imamlık yapmak durumunda olduğu için ben aday değilim” dedi.

“İRONİK BİR DEĞERLENDİRMEYİ GERÇEK DİYE HABERLEŞTİRDİLER”

İYİ Parti'den yapılan açıklamada, Meral Akşener'in sözlerinin çarpıtılarak haberleştirildiği ve haberin servisten geri çekildiği belirtilerek şöyle denildi:

“İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener, bugün Nevşehir İl Merkezi’ndeki esnaf ziyaretinde, iş yeri sahibinin verdiği bir örnek üzerine, Türkiye’de ‘geçmişte yaşanan bir polemiğe’ gönderme yaparak, Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda eleştirel bir değerlendirmede bulundu. Bir haber ajansına çalışan yerel muhabir, 1994 yılındaki polemiği bilmediğinden, aslında ironik bir değerlendirmeyi gerçek sanarak, Sayın Genel Başkanımızın ‘kadından imam olmayacağı için aday değilim’ dediği iddiasıyla haberleştirdi. Söz konusu ajansın haberi geri çektiğini dikkatinize sunarak, yapılacak haberlerde bir yanlışa mahal verilmemesi için, diyalogun görüntüsünü paylaşıyoruz.”

 

 

Kaynak : Gazete Memur