BIST 5.031,96 %-0.59 Dolar 19,08 %0.19 Euro 20,43 %-1.05 Gr. Altın 1.211,97 %0.66 Petrol 74,99 %-1.21 Bitcoin 27.436,01 %0.15
İstanbulsisli9 °Csisli
,

Menzil'den sonra Meşveret grubu da kimi destekleyeceğini açıkladı

Risale-i Nur camiasında Meşveretçiler olarak anılan grup önümüzdeki seçim için AK Parti’ye ve Erdoğan’a destek açıklaması yaptı. Açıklamaya farklı ekollere mensup Nurculardan ise tepki geldi.

Menzil'den sonra Meşveret grubu da kimi destekleyeceğini açıkladı

“Risale-i Nur Meşveret Cemaati” imzasıyla yapılan duyuruda, Said Nursi’nin en büyük arzusu olan Ayasofya’nın ibadete açılması ve Risale-i Nur eserlerinin devlet tarafından yayınlanması sebebiyle Erdoğan’ın desteklenmesi gerektiği savunuldu.

Bu hizmetlerin “Hiçbir maddiyatla ölçülemeyecek kadar değerli olduğu” vurgulanan açıklamada AK Parti’nin “aynı zamanda memleketimizi maddeten terakkide de en büyük ecnebi devletleri geride bırakacak icatlar ve icraatlar ile ileri seviyelere taşıdığı” ileri sürüldü.

Meşveret grubunun lideri Hüsnü Bayram 2021 yılında koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetmişti. Hüsnü Bayram, iktidara verdiği destekle bilinen ve bu konudaki keskin tavırları zaman diğer Nurcu grupların tepkisini çeken bir isimdi.

Menzil tarikatına bağlı Beşir Derneği, GENÇKON, Semerkand Vakfı ve TUMSİAD tarafından yayınlanan ortak açıklamada, Cumhur İttifakı’na destek verileceği ifade edilmişti.

Süleymancılar grubu ise Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun destekleceğini açıklamıştı

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler