,

Melek Mosso, özür diledi, konserini iptal etti

PowerTürk Müzik Ödülleri'nde 'En Güçlü Cover Şarkı' ödülünü alan Melek Mosso'nun konuşmasında söylediği sözler tepki çekti. Sosyal medyada gündem olan ünlü şarkıcının konserlerinin iptal edilmesi için paylaşım yapılması üzerine Mosso, Instagram hesabından açıklama yaparak konserini iptal ettiğini duyurdu.

Melek Mosso, özür diledi, konserini iptal etti

Ünlü şarkıcı Melek Mosso, PowerTürk Müzik Ödülleri töreninde tepki çeken açıklamalar yaptı.

"En Güçlü Cover Şarkı" ödülünün sahibi olan şarkıcı, “Sesimiz hiçbir zaman kısılamayacak. Kimse beni susturamayacak, konuşmaya, üretmeye ve şarkı söylemeye devam edeceğim.” dedi.

Bu sözler, sosyal medyayı adeta salladı.

AK Partili kadınlara küfreden CHP'li kadını idol edindi

Birçok kullanıcı, şarkıcının konserlerinin iptal edilmesi için paylaşım yapmaya başladı.

Şarkıcının AK Partili kadınlara küfreden CHP'li bir kadını "idol" edindiği ve muhalif seçmenin kıyafetlerine benzer giyinerek "Seçim kombinim" ifadeleriyle yaptığı paylaşım, törendeki tavrı nedeniyle yeniden gündem oldu.

Melek Mosso, konserini iptal etti

Gelen yorumlara dayanamayan şarkıcı, Instagram hesabından sessizliğini bozdu.

"Esprim amacını aşmış"

Seçim dönemi yaptığı paylaşımı hatırlatılarak eleştirilen Mosso, şunları söyledi:

'Seçim kombini' diyerek yaptığım esprimin amacını aşmış olma durumundan dolayı birbirini bu kadar seven bir toplumun karşı karşıya geliyor olması çok üzücü. Amacımın kimseyi üzmek ya da ayrıştırmayı tetiklemek olmadığını beni tanıyan herkes bilir, tanımayanlara da ben, açık yüreklilikle ifade edeyim; öyle biri değilim ve yaşananlardan dolayı üzgünüm. Çünkü ben, işin sahibi hangi parti, dinleyen kitlenin siyasi düşüncesi ne diye düşünmeden şarkı söylemek isteyen biriyim. Öyle de yoluma devam etmek istiyorum.

"Konuşmam siyasi düzleme çekildi"
Konuşmasından dolayı gelen eleştirilere de cevap veren şarkıcı, şöyle devam etti:

Gelelim ödül törenindeki teşekkür konuşmama. O, benim kendi kariyerimde en içtenlikle yaptığım teşekkürlerden biriydi... Kuzenini, kocası tarafından 31 yerinden bıçaklanarak cinayete kurban veren, o acıyı iliklerine kadar yaşayan ve şahit olan bir kızın sözleri. Amacım hiçbir kişi ya da kurumu, yönetimi sorumlu tutmak değil, bu acıların bir daha yaşanmamasını dilemekti. Böyle acılar, siyaset üstü acılardır. Bunu acıyı yaşayarak tecrübe eden biri olarak, konuşmamın siyasi düzleme çekilmiş olmasını da asla arzu etmem.

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler