USD : 18,55 %0,17
EUR : 18,43 %0,91
ALTIN (Gr): 1.019,92 %0,60
BIST 100 : 3.470,16 %2,30
BITCOIN : 19.982,89 %1,96
Petrol : 90,65 %2,01
Gündem

Maranki, tepki çeken öğretmen maaşı paylaşımını sildi

Alternatif tıp uzmanı Ahmet Maranki "10-15 bin lira öğretmen maaşını beğenmeyen öğretmenler ülkeyi terk etsin" şeklindeki paylaşımını gelen tepkiler üzerine sildi

22 Eylül 2022 Perşembe 17:17

Alternatif Tıp uzmanı ve Yeni Akit Yazarı Ahmet Maranki, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, öğretmen maaşlarını hedef aldı.

Ahmet Maranki bugün yaptığı paylaşımda ''Ek ders ve diğer ücretlerle on-15.000 TL aralığında maaş alan başta öğretmenler Hala nankörlük Edip bu ülkede yaşamak Zor geliyorsa görevlerinden istifa etsinler daha güzel bir iş Bulsunlar bence ülkeyi terk etsinler..! çocuklarımız Bu para gözlükerden kurtulur hiç olmazsa'' ifadelerini kullandı.

MARANKİ TEPKİLER ÜZERİNE PAYLAŞIMI SİLDİ

Ahmet Maranki, 10-15 bin lira arasında maşı beğenmeyen ülkeyi terk etsin paylaşımına gelen tepkiler sonrasında, paylaşımını sildi.

AHMET MARANKİ'NİN ÖĞRETMEN MAAŞI PAYLAŞIMI TEPKİ ÇEKTİ

Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan şu ifadelerle Ahmet maranki'ye tepki gösterdi:

" “Had bilmek” ve “Ar etmek” erdemdir..

Ama sanırım bazıları için (ne şekilde olursa olsun) şöhretin getireceği rant iştahı, “erdemli” olmaya baskın geliyor.

Başta kamu çalışanları olmak üzere, insanımızın  ne yaşadığından, hangi sıkıntılarla boğuştuğundan ve ülkenin ekonomik koşullarından bihaber şekilde, kendi konforlu dünyasından toplumu izleyen bu hadsizliğe ve arsızlığa YUH diyorum!

Böylesine çapsız ve terbiyeden yoksun bir anlayışın sahibini özür dilemeye çağırmayı da gereksizlik olarak görüyorum. Kimsenin şüphesi olmasın; öğretmenlerimiz, böylesi “had bilmezlerden” de bu ülkeyi kurtarmak için var gücüyle gayret ortaya koymaya devam edecektir."

Kaynak : Gazete Memur