,

Mansur Yavaş'tan HDP açıklaması: Dertlerini anlatmak istiyorlar

Yedili Masa'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun göreve gelmesi durumunda yardımcısı yapacağını duyurduğu CHP'li Mansur Yavaş, katıldığı canlı yayında, ittifak ortakları HDP'ye arka çıktı. Yavaş, "HDP de Meclis'te olup derdini anlatmak istiyordur, meşrudur." diye konuştu.

Mansur Yavaş'tan HDP açıklaması: Dertlerini anlatmak istiyorlar

Türkiye, 14 Mayıs'ta sandık başına giderek, cumhurbaşkanı ve milletvekillerini seçecek. 

HDP ve PKK'dan Kılıçdaroğlu'na destek

CHP liderine ilk tebrik terör örgütü PKK'nın elebaşları ve HDP'nin eş başkanlarından geldi. İlk iş olarak HDP'yi ziyaret eden Kılıçdaroğlu, "Kucaklaşmak varken niye kavga ediyoruz?" diyerek ortaklarını meşrulaştırmaya çalışmıştı.

CHP'li Mansur Yavaş: Dertlerini anlatmak istiyorlar

Muhalefette 'milliyetçi' kanadı temsil ettiği öne sürülen Yavaş, her fırsatta sırtını PKK'ya yasladıklarını açıklayan HDP'li siyasetçileri görmezden geldi.

"HDP de Meclis'te olup derdini anlatmak istiyordur, meşrudur." diyen Yavaş, terör soruşturmalarından tutuklu olan HDP eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ı örnek gösterip, "Demirtaş’ın bir açıklamasını gördüm, ‘PKK silah bırakmalıdır’ diyor. Belki HDP bu şekilde Meclis'e girip PKK’ya yeter artık silah bırakın diyecek." ifadelerini kullandı.

 

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler