Gündem

Mansur Yavaş, anket sonuçlarını F. Altaylı'ya gönderdi

ANKARA Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, bugüne kadar cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili ismi sürekli gündeme gelse de adaylık konusunda hiç renk vermemişti. Mansur Yavaş, adaylık konusundaki ilk sinyali seçimin 14 Mayıs'ta yapılacağının belli olmasının ardından verdi. Gazetecilere cumhurbaşkanı anket sonuçlarını gönderdi...

Eklenme : 19 Ocak 2023 Perşembe 14:40 - Güncelleme : 19 Ocak 2023 Perşembe 14:42


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçimlerin 14 Mayıs'a çekileceği sinyali vermesinin ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan çok dikkat çeken bir adım geldi.

Anketlerde hep önde çıkmasına rağmen bugüne kadar adaylık konusunda hiç renk vermeyen Mansur Yavaş, seçim tarihinin belli olmasının ardından ilk kez cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili sinyal verdi. 

Fatih Altaylı'ya anket sonucu gönderdi

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden kendisine gönderilen anketin sonuçlarını paylaşırken, bunu ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın aday olmakla ilgili ilk pozitif işareti olarak yorumladığını söyledi.  Altaylı, bugüne kadar adı cumhurbaşkanı adaylığıyla anıldığında Mansur Yavaş'ın konuyu kapattığını hatırlattı.  Altaylı şu ifadeleri kullandı:

"Ve Ankara Belediyesi’nden kendi yaptırmadıkları iki farklı anketten ilgili bölümler bana ulaştırıldı.

HDP seçmeni Mansur Yavaş’a oy veriyordu.

Ben bunu Mansur Bey’in aday olmakla ilgili olarak ilk pozitif işareti olarak algıladım."

Kaynak : Gazete Memur