Gündem

Malatya'da, bir il müdürü görevden alındı

Karabük Aile ve Sosyal Politikalar eski il müdürü aynı görevle Malatya il müdürlüğüne atandı.

Eklenme : 13 Şubat 2022 Pazar 16:30 - Güncelleme : 01 Ocak 0001 Pazartesi 00:00


Malatyahaber.com'da yer alan habere göre, Malatya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nde toplam 9 bin 300 hap ile birlikte yakalanan kurum müdürünün makam şoförü olayı ile ilgili olarak yürütülen idari soruşturmanın ardından, kurumun il müdürü Rasim Bulut, görevden alınarak araştırmacı yapıldı. İl Müdürlüğüne ise Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü iken 5 ay önce görevden alınıp merkeze çekilen Galip Sökmen atandı.

-Ne olmuştu?

İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, “torbacı” olarak tabir edilen sokak satıcılarına yönelik olarak 30 Ekim 2021 tarihinde düzenlenen operasyonda, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nde sürekli işçi kadrosunda yer alan F.D. adlı şahısta yeşil reçeteye tabi toplam 9 bin 300 uyuşturucu hap ele geçirilmiş, şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. F.D.’nin Malatya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nde, il müdürünün makam şoförü olduğu belirlenmişti. Narkotik ekiplerince evinde 4 bin 648 adet, üzerinde ise 4 olmak üzere 4 bin 652 adet hap bulunan şüpheli, Adliyede ifade verirken itirafta bulunarak 4 bin 648 adet hapı da İl Müdürlüğü bodrum katındaki ‘zula’da sakladığını itiraf etmişti. Narkotik ekipleri, bu zulada da 4 bin 648 adet hap bulmuştu.

-Ne oldu?

Uyuşturucu hap ile ilgili olarak Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yürütülen soruşturma sonucunda bakanlık, kurumun il müdürü Rasim Bulut, görevden aldı ve yerine Karabük Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü iken 6 ay önce görevden alınarak merkeze çekilen Galip Sökmen atandı.

Kaynak : TT