,

Kulis: Akşener 'Cumhurbaşkanlığı ile ilgili cümle kurmayın' dedi

İYİ Parti lideri Meral Akşener, Ankara’da başkanlık divanı, milletvekilleri ve başdanışmanlarıyla görüştüğü sırada partisinden Cumhurbaşkanlığı adayı hakkında konuşulmamasını istedi

Kulis: Akşener 'Cumhurbaşkanlığı ile ilgili cümle kurmayın' dedi

İYİ Parti lideri Meral Akşener, önceki gün Ankara’da başkanlık divanı, milletvekilleri ve başdanışmanlarıyla buluştu. 

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, üç saat süren toplantıda adaylıkla ilgili tartışmalar gündeme geldi. İYİ Parti Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu’nun CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun olası adaylığına yönelik sözleriyle başlayan polemik değerlendirildi.

Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı konusunun 6’lı masanın gündemine henüz gelmediğini dile getiren Akşener, “Cumhurbaşkanlığı ile ilgili cümle kurmayın” ikazında bulundu ve “Kazanacak aday” vurgusunu bir kez daha yineledi.

"SABREDİN"

Tavırlarının “Aday kim olsun, kim olmasın” şeklinde olmadığının altını çizen Akşener, “Şu olsun, bu olmasın değil; kazanacak aday olsun. 6’lı masada konuşulmadı, sabredin” değerlendirmesinde bulundu.

"BU SEÇİM ALINDI ALINDI"

Akşener, 2023 seçimlerinin “son çıkış” olduğunu kaydederek “Bu seçim alındı alındı; alınmadı laiklik, Atatürkçülük, Cumhuriyet değerlerimizi kaybedebiliriz” diye konuştu.

Kaynak : Cumhuriyet Gazetesi

İlişkili Haberler

Manşetler