Gündem

Kovulan muhabir Yeni Akit'i FETÖ Borsasıyla suçladı

Eski Akitçi Mehmet Özmen, Akit’te 'FETÖ borsası' kurulduğunu iddia etti. "Türkiye’nin iyi tanıdığı o işadamının FETÖ dosyasını kapatıp karşılığında kaç milyon aldığınızı çok iyi biliyorum" dedi.

Eklenme : 21 Ocak 2023 Cumartesi 00:34 - Güncelleme : 21 Ocak 2023 Cumartesi 00:37


Eski Akit TV Ankara Temsilcisi Mehmet Özmen, Akit’te 'FETÖ borsası' kurulduğunu iddia etti. Özmen, "Türkiye’nin iyi tanıdığı o işadamının FETÖ dosyasını kapatıp karşılığında kaç milyon aldığınızı çok iyi biliyorum" diyen Özmen, Akit TV Genel Koordinatörünün banka hesaplarının incelenmesi için Hazine ve Maliye Bakanlığı ile MASAK'a çağrı yaptı. 

Özmen sosyal medya hesabından yayınladığı son videoda Akit’e 'FETÖ borsası' suçlaması yöneltti. Özmen, “Akit’in merkezinde FETÖ borsası kurmuşlar" dedi. 'FETÖ borsası' ayağında ... ve ...’nun olduğunu öne sürdü.

"AKİT'İN MERKEZİNDE 'FETÖ BORSASI' KURMUŞLAR"

Özmen özetle şunları söyledi:

"Ben FETÖ ile mücadele ederken bunlar Akit'in merkezinde FETÖ borsası kurmuşlar. FETÖ borsası ayağında, ... bir yanda, ... bir yanda diğer yanda da ünlü bir işadamı var.  O işadamına da sıra gelecek şimdi kim olduğunu söylemiyorum. O işadamının FETÖ dosyasını nasıl kapattırdığınızı çok iyi biliyorum. Türkiye’nin en iyi tanıdığı o işadamının FETÖ dosyasını kapatıp karşılığında kaç milyon aldığınızı çok iyi biliyorum. Biz kelle koltukta bu ülke, bu bayrak için FETÖ ile mücadele ediyoruz siz FETÖ’cülerin dosyasını kapatmak için milyonları götürdünüz. FETÖ’cü FETÖ’cü diye haberler yapıyorsunuz ardından sözleşmeyi de basıyorsunuz. Ne ala… Nasıl insansınız siz.

"ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLE AKİT'İN MAĞDURUDUR"

Yeni Akit Yazı İşleri Müdürü Ali Karahasanoğlu’nun yazısına yanıt veren Özmen şunları kaydetti:

Vicdanlı gazetecilere sesleniyorum. Günlerdir tek başıma bu zalim yapıya karşı mücadele ediyorum. Belgeler ortaya koyuyorum. Niye susuyorsunuz, Akit’ten mi korkuyorsunuz? Cemaatlere sesleniyorum, neden sesiniz çıkmıyor? Abdurrahman Dilipak bile Akit’in mağdurudur.

Benim kusurum olsa Ali Karahasanoğlu sana meydan okuyamazdım. Alnım ak, başım dik, hodri meydan. Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili yayın yaptığın için seni attık diyor. Kılıçdaroğlu ve CHP ile mücadele ediyoruz diyen, haber yaptıran siz değil misiniz?

KILIÇDAROĞLU'NA İDAM İSTENEN YAYIN: BU BİR HATAYDI, ÖZÜR DİLEDİM

Ulucanlar Cezaevi Müzesi’nde canlı yayınında bir hata yaptık. İdam Türkiye Cumhuriyeti devletinde kaldırıldı ama bugün dahi Türkiye Cumhuriyeti’nde idam tartışmaları var. Cumhurbaşkanı meydanlarda idam konusu Meclis’ten geçer, önüme gelirse imzalarım diyor. Toplumda idam beklentisi olduğu görüşleri dile getiriliyor. Ben dedim ki yayında, ‘İdam kaldırıldı ama bugün hâlâ Türkiye’nin gündeminde. FETÖ lideri Gülen gibi, PKK lideri Abdullah Öcalan gibi isimler için idamların getirilmesi talep ediliyor. Hatta öyle ki PKK, FETÖ gibi örgütlerin söylemlerini TBMM’ye taşıyan örneğin Kılıçdaroğlu gibi isimlerin idamları konusunda görüşler dile getiriliyor’ dedim. Bu bir hataydı, özür diledim. Bunlardan dolayı gecikti.

O programın ardından OdaTV bir kısmını cımbızladı aldı, oysa biz o yayında Remzi Bey ile o yayını toparladık, hatamızın farkına vardık. Kamuoyunda kıyamet koptu. Hiçbir Allah’ın kulu destek olmadı, nasıl Müslümansınız siz ya?

Kaynak : Gazete Memur