Gündem

Komutanı ziyaret sırasında çekilen fotoğraf tepki topladı!

Antalya AKP Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar’ın İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Tarık Hekimoğlu’nu ziyareti sırasında çekilen fotoğraf, TBMM’de tartışma konusu oldu.

Eklenme : 20 Kasım 2022 Pazar 09:01 - Güncelleme : 20 Kasım 2022 Pazar 09:03


Sözcü'den Zekeriya Albayrak'ın haberine göre,

Antalya İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Tarık Hekimoğlu'nu ziyaret eden AKP Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar ve ilçe yönetiminin çekilen fotoğrafı, Meclis’te tartışma konusu oldu.

Ziyaret sırasında başköşeye geçip oturan İlçe Başkanı Bayraktar’ın karşısında, Jandarma Komutanı ve ilçe yönetiminin yanında dizili şekilde poz vermesi ‘saygısızlık’ olarak değerlendirilmişti.

CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, TBMM Plan Bütçe Komisyonunda yaptığı konuşmada İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya şunları söyledi:

“İlçe Başkanının o ziyaretteki oturuşu ve Jandarma Komutanının sandalyenin ucundaki duruşu sizi rahatsız etmediyse bile, halkı rahatsız etti. Çünkü o Komutan, bizim anlı şanlı askerimizin bir ferdi. Oraya gelen AKP İlçe Başkanı sanki o Jandarma Komutanına ‘Memurum' muamelesi yaptı. Bunu kınıyorum, içinize siniyor mu?'' diye sordu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise ‘'O kadar özel mesele'' demekle yetindi.

Kaynak : Sözcü Gazetesi