,

Kılıçdaroğlu: Mülakatı bizden kopyaladı, vaat yaptı, yine bir oyun dönecek

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a "mülakat" tepkisi: Bizden çalarak seçim vaadi yaptın, yine bir oyun döneceği anlaşılıyor

Kılıçdaroğlu: Mülakatı bizden kopyaladı, vaat yaptı, yine bir oyun dönecek

Erdoğan kamuda mülakatla ilgili, "Ben seçim vaatlerim içinde böyle bir söz verdiysem, bunu Milli Eğitim bakanımla, İçişleri Bakanı'mla görüşmek suretiyle, yeni bir yol haritasıyla ilerletiriz" sözlerine tepki gösteren Kılıçdaroğlu, "Bizden çalarak seçim vaadi yaptı" dedi. Erdoğan'ın "yalanını itiraf ettiğini" söyleyen Kılıçdaroğlu, "Yine bir oyunun döneceği anlaşılıyor" dedi.

Birleşmiş Milletler (BM) 78. Genel Kurulu'na katılmak üzere gittiği ABD ziyaretinde medya temsilcilerinin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kamuda mülakatın kaldırılmasıyla ilgili, "Biz, mülakatları görevin gerektirdiği zorunluluklar dışında kaldırmayı vadettik. Mülakatlar çok sınırlı ve çok özel meslek gruplarında gerekli olabilir. Konuyu ilgili bakanlarımızla yakın görüşüyor, çalışıyoruz. Ben seçim vaatlerim içinde böyle bir söz verdiysem, bunu Milli Eğitim bakanımla, İçişleri Bakanımla görüşmek suretiyle, yeni bir yol haritasıyla ilerletiriz" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın yanıtına tepki gösterdi.

Mülakatla ilgili seçim vaadinin kendilerine ait olduğunu hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Erdoğan bizden çalarak seçim vaadi yaptığı mülakat meselesinde yine çark etmiş, 'Milli Eğitim ve İçişleri Bakanlarıyla görüşür, bakarız' demiş. Halkın gözünün içine baka baka yalan söylediğini bir kez daha itiraf etmiş" dedi.

X hesabından açıklama yapan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Ancak burada sadece bir yalanın itirafı yok, yine bir oyunun döneceği anlaşılıyor. Bu senin zaten seçim vaadindi, gereğini yaparsın biter! Hayırdır, alacağın kararları bakanlarınla görüşesin mi tuttu?

Mülakata takılan evlatlarımız için ben sokakta mücadele ederken, siz kapılara kilit vuruyordunuz. O çocukları size yedirmeyeceğim!"

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler