,

Kılıçdaroğlu 'Belgeleri yakmayın' açıklamasına Ak Parti'den tepki

AFAD'daki yangına ilişkin olarak Kılıçdaroğlu "Belgeleri yakalım derken, binaları da yakmayın lütfen" dedi. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ise "Devletin kurumsal hafızasının yıllardır dijital ortamda depolandığından haberdar olmamanızı yadırgamıyoruz" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu 'Belgeleri yakmayın' açıklamasına Ak Parti'den tepki

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD), Ankara'daki merkezinde bu sabaha karşı çıkan şüpheli yangın hakkında, "Belgeleri yakalım derken, binaları da yakmayın lütfen” ifadelerini yazdı. 

AFAD'ın Ankara'daki merkezinde bu sabaha karşı şüpheli bir yangın çıktı. AFAD'ın evrak bölümünde çıktığı öğrenilen yangın, itfaiyenin müdahalesiyle söndürüldü. Olaya ilişkin savcılık soruşturma başlattı. AFAD, yaptığı açıklamada, “Tadilat çalışmalarının devam ettiği ek binada kırtasiye ve günlük dosyaların bulunduğu idari büroda küçük çaplı bir yangın çıktı” ifadesini kullandı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından "AFAD'ın evrak bölümünde yangın çıktı" haberini alıntılayarak yaptığı paylaşımda "Belgeleri yakalım derken, binaları da yakmayın lütfen:)" diye yazdı.

 

Kılıçdaroğlu'nun paylaşımına ise AK Parti cephesinden yanıt gecikmedi. Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Twitter hesabından CHP liderinin paylaşımını alıntılayarak "AFAD'ın ek hizmet binasında çıkan ufak çaplı yangın, hızlıca söndürülmüştür. Siz yarıda kesilen görüntülü konuşmayı teknoloji zannettiğiniz için devletin kurumsal hafızasının yıllardır dijital ortamda depolandığından haberdar olmamanızı yadırgamıyoruz" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'ndan AFAD'a 'yangın' tepkisi: Belgeleri yakalım derken, binaları da yakmayın lütfen

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler