,

Karamollaoğlu: 'Meclis'te çoğunluğu elde edeceğiz'

Millet İttifakı bileşenlerinden Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ‘Halil İbrahim Sofrası Buluşmaları’ programı kapsamında Adanalılarla birlikte kahvaltı yaptı. Karamollaoğlu, “Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu, sandıkta da Cumhuriyet Halk Partisi logosu altında seçime girecek ve kendi adaylarımızın olduğu ortak listelerle vatandaşın huzuruna çıkacağız” dedi.

Karamollaoğlu: 'Meclis'te çoğunluğu elde edeceğiz'

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Millet İttifakı’nın başlattığı ‘Halil İbrahim Sofrası Buluşmaları’ programı kapsamında Adana’ya geldi.

Felaket döneminde tarihi bir seçime gidildiğini ifade eden Karamollaoğlu, şöyle konuştu:

“Seçime sadece 3 hafta kaldı. Değişim ve yeni bir başlangıcın şafağındayız. Ülkemizin sadece 13’üncü cumhurbaşkanını ve 28’nci dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde görev alacak 600 milletvekilini seçmeyeceğiz. Vereceğimiz her bir oyla, Türkiye’nin gidişatına bir istikamet belirleyecek ve karar vereceğiz. Problemler ortada. 6 siyasi parti olarak mutabakata vardığımız çözüm önerilerimiz ve yol haritamız ortada.

Hepsi ayrı ayrı belirlendi. Üzerine uzun uzun çalıştık ve madde madde hazırlandık. Ülkemizin problemlerini birlikte, hızlı ve kalıcı çözümlere kavuşturacağımız konusunda da bir uzlaşmaya vardık. Yaklaşık 1,5 yıl sürdü. Gelinen noktada tüm bu zorluklar ve ülkemizin ihtiyaçları doğrultusunda ortak politikalar, ortak aday ve ortak listelerin her birinde anlaşmaya vardık.

Bu seçimde 6 siyasi parti olarak Millet İttifakı çatısı altında bir aradayız. Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu, sandıkta da CHP logosu altında seçime girecek ve kendi adaylarımızın olduğu ortak listelerle vatandaşın huzuruna çıkacağız. İnanıyorum ki 13’üncü Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu olacak, Meclis'te de çoğunluğu elde edeceğiz.”

Kaynak : DHA

İlişkili Haberler

Manşetler