BIST 100 5.114,97 %3.13 Dolar 20,93 %0.58 Euro 22,60 %-0.26 Altın Gram 1.312,75 %0.73 Brent Petrol 76,12 %2.49 Bitcoin 27.124,98 %0.2
,

'Kamu mühendisleri ve itfaiye personelinin durumunu düzelteceğiz'

Bakan Kurum: Sayın Cumhurbaşkanımız en düşük memur maaşının 22 bin lira olacağını açıkladılar. Bugüne kadar ne söylediysek hep sözümüzü tuttuk, sözümüzün peşinden koştuk. Bundan sonra da aynı anlayışla çalışacağız. Biz hep sözümüzün eri olduk

 'Kamu mühendisleri ve itfaiye personelinin durumunu düzelteceğiz'

Üsküdar'da Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) üyeleri ve yöneticileri ile kahvaltı programında bir araya gelen Kurum, Türkiye'nin en büyük memur hareketi olan Memur-Sen'e bağlı olan bu sendikanın üyeleri ile şehirleri inşa etmek için birlikte çalıştıklarını aktardı.

En düşük memur maaşı 22 bin lira

İyi günde, kötü günde daima milletin yanında olan Bem-Bir-Sen üyelerinin, 11 ili etkileyen deprem bölgesinde de afetzedeleri yalnız bırakmadığını anlatan Kurum, "Sizler daima bizlerin yanında oldunuz. Biz de hükümet olarak her zaman sizlerin hakkını, hukukunu koruduk, gözettik. Sayın Cumhurbaşkanımız en düşük memur maaşının 22 bin lira olacağını açıkladılar. Bugüne kadar ne söylediysek hep sözümüzü tuttuk, sözümüzün peşinden koştuk. Bundan sonra da aynı anlayışla çalışacağız. Biz hep sözümüzün eri olduk. Memurlarımız için TOKİ eliyle uygun fiyata konutlar üretecek ve şehirlerin kira marjına göre kira yardımı yapacağımızı da ifade ettik." diye konuştu.

Kamu mühendisleri

Bakan Kurum, kamu mühendisleri, itfaiye ve zabıta personelinin de kendilerinden talepleri olduğuna işaret ederek, kamu mühendislerinin özlük hakları ve maaş iyileştirmelerine ilişkin de isteklerinin olduğunu söyledi.

Kendisinin de bir mühendis olduğunu hatırlatan Kurum, aynı anlayışla bu süreci yakından takip ettiğini anlattı.

Kurum, tüm meslek dallarına hakkaniyet ölçüsünde iyileştirmeler yapıldığını ve bundan sonra da yapılacağını belirterek, şunları kaydetti:

İtfaiye personeline yıpranma payı

"Yine yerel yönetimlerimizde ter döken itfaiyeci kardeşlerimizin yıpranma payıyla alakalı olarak da fiili hizmet süresiyle ilgili de talepleri var. Zabıta kardeşlerimizin de aynı şekilde bazı istekleri var. Biz şehirlerimiz için emek veren, alın teri döken her bir kardeşimizin sorunlarını biliyoruz. Çalışmalarımızı yapıyoruz. Bugüne kadar birçok iyileştirmeyi, güzelleştirmeyi sizlerle birlikte yaptık. Sayın Cumhurbaşkanımız her zaman olduğu gibi, siz emekçi kardeşlerimizin yine yanında olacaktır. Bizler de sizlerin hakkını, hukukunu teşkilat mensuplarımızla sonuna kadar takip edeceğiz, yapılması gerekenlerin bizzat takipçisi olacağız. Bunu da en iyi Bem-Bir-Sen'li kardeşlerim bilir."

Kaynak : Anadolu Ajansı

İlişkili Haberler

Manşetler