,

Kadın hastasını taciz eden doktora iyi hal indirimi

Kayseri'de bir doktorun, Özbekistan uyruklu hastasını sosyal medya üzerinden cinsel içerikli mesajlar atarak taciz ettiği iddiasıyla açılan davada karar verildi. Mahkeme, sanık doktora "iyi hal" indirimi uygulayarak 1 yıl 3 ay hapis cezası verdi.

Kadın hastasını taciz eden doktora iyi hal indirimi

Kentteki özel bir hastanede genel cerrahi uzmanı olarak çalışan Ö.T., geçen yıl 28 Eylül'de iddiaya göre, 5 yıl önce ameliyatını yaptığı Özbekistan uyruklu hastası S.G.'ye sosyal medya hesabından cinsel içerikli mesajlar attı. S.G.’nin şikayeti sonrası doktor hakkında 'cinsel taciz' suçundan dava açıldı.

Kayseri 5'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın karar duruşmasına, mağdur ve sanık katılmazken, taraf avukatları salonda hazır bulundu.

"BAŞKA HASTALARA DA DURUMLARINI SORARIM "

Sanık Ö.T. önceki ifadesinde, "Müşteki benim hastam olur. Ameliyat ettim. Sosyal medyadan takip ettiğini fark ettim. Bundan dolayı da ameliyatı ile ilgili yazdım. Yaptığım ameliyat daha sonra tekrarlamaya meyilli olduğu, uzun süre de kontrole gelmediği için yazdım. Mesajım cinsel amaçlı değildir. Benzer durumlarda başka hastalara da durumlarını sorarım. Suçsuzum" ifadelerini kullandı.

"SORDUĞU SORULAR TUHAFIMA GİTTİ"

Şikayetçi olduğunu söyleyen S.G. ise, "Sanık doktorum olur. Bana bir doktorun mesaj atabileceğini düşünmediğim için hesabının çalındığını düşündüm. Bana sorduğu sorular tuhafıma gitti. Eşime hemen söyleyemedim. Bu mesajları cinsel amaçla yazdığını düşünüyorum" dedi.

Mahkeme hakimi sanık Ö.T.'yi, 'cinsel taciz' suçundan 'iyi hal' indirimi uygulayarak 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdı.

Kaynak : DHA

İlişkili Haberler

Manşetler