BIST 100 9.385,91 %0.79 Dolar 31,00 %0.03 Euro 33,76 %0.56 Altın Gram 2.024,56 %0.32 Brent Petrol 83,34 %0.4 Bitcoin 51.908,98 %1.62
,

İstanbul'da seçimin sonucunu bu ilçe belirleyecek

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçim sonucunda ilçe belediyeleri de büyük önem taşıyor. CHP, Türkiye'nin en kalabalık ilçesi Esenyurt'u kaybetmek istemiyor, AK Parti de İstanbul seçiminde bu ilçenin önemini "Esenyurt'u kazanan İstanbul'u kazanır" sözleriyle anlatıyor.

İstanbul'da seçimin sonucunu bu ilçe belirleyecek

Mart 2024'te yapılacak yerel seçimlere yaklaşık 2 ay kala siyasi partiler, başta büyükşehirler olmak üzere aday belirleme süreçlerini hızlandırdı. Yarışın İstanbul ayağında AKP, CHP'li Ekrem İmamoğlu'na karşı Murat Kurum'u aday gösterdi.

İYİ Parti, Buğra Kavuncu'yu aday gösterirken; Yeniden Refah, Milli Görüş lideri Necmettin Erbakan'ın damadı Mehmet Altınöz'ü sahneye çıkardı. DEM Parti ise Meral Danış Beştaş ve Murat Çepni ile seçime girecek.

GÖZLER TÜRKİYE'NİN EN KALABALIK İLÇESİ ESENYURT'TA

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçim sonucunda ilçe belediyeleri büyük önem taşıyor.

Gazete Duvar'da yer alan habere göre CHP, 2019 yerel seçiminde kazandığı Türkiye'nin en kalabalık ilçesi Esenyurt'u kaybetmek istemiyor. AKP de İstanbul seçiminde bu ilçenin önemini, "Esenyurt'u kazanan İstanbul'u kazanır" sözleriyle anlatıyor.

1 milyona yaklaşan nüfusu bulunan Esenyurt'ta Kürt seçmenin etkisi büyük. Bu nedenle iktidar partisinin aday tercihi Mardinli Hamit Öncü oldu. 2019 seçimlerinde Ardahanlı Kemal Deniz Bozkurt ile seçimi kazanan CHP'nin ise adayını değiştirmesi sürpriz olmayacak.

İlişkili Haberler

Manşetler