,

İmamoğlu'ndan Soylu'ya: Pılını pırtını topla, evine git

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun "İmamoğlu saygılarını sunarak beni aramıştır. Bana, 'CHP Genel Merkezi beni sevmiyor, bana yardımcı olur musunuz' diye ricası olmuştur" sözlerine tepki gösteren İBB Başkanı İmamoğlu, "Sana tavsiyem pılını pırtını topla ceketini al evine git. Çok mazlumun ahı var sende. Seni Allah'a havale ediyorum" dedi.

İmamoğlu'ndan Soylu'ya: Pılını pırtını topla, evine git

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, hakkında 2 yıl 7 ay 15 gün hapis ve siyasi yasak verilen mahkeme kararının gerekçeli kararının açıklanması sonrası açıklamalarda bulundu.

İmamoğlu "Bu Beştepe'de yazılmış bir senaryodur. Bu seçimi kaybedeceğini anlayan iktidar, bu seçimi kazanmak için yapılacak her şey mübahtır yolunu izliyor" ifadelerini kullandı.

İmamoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun "CHP'de kaybettiği itibarı bizlere saldırarak, meseleleri demagojiyle anlatmaya çalışanlar boşuna çırpınış içindedir. Bu bahsedilen kişi İmamoğlu saygılarını sunarak beni aramıştır. Bana, 'CHP Genel Merkezi beni sevmiyor, bana yardımcı olur musunuz' diye ricası olmuştur" sözlerine de tepki gösterdi.

"AİLEMİ KİMSEYE ŞİKAYET ETMEM"

İmamoğlu, şöyle konuştu:

"Ben hiç kimseye telefon açmadım, açmam. Kimseye de ailemi şikayet etmem. Siyasi hayatımda da kişisel hayatımda da yapmam. Bunu birçok iftirayla karşı tarafı lekelemeyle hayatını geçirmiş, bir günde partisini terk edip başka partiye gittikten sonra 180 derecde sözlerini değiştirmiş insandan anlamasını beklemiyorum. Bu şahsın zat-ı muhterem şahıs, sayın bakan 'beni aradı, bana saygılarını sundu ve bu münasebetle bir iş konusunda yardım istedi.' Ben şaşkınlığın böyle bir yalanla birleştiği bir anı, seviyenin bu kadar düştüğünü görmedim. Kendisiyle masada bir kez toplantı yaptım. Adalar aracının çalışabilmesi için 6 saat tartıştık. Sayın Cumhurbaşkanı telefonla toplantıya katıldı da onay aldık. Masa dışında da 2 kez telefonla görüştüğüm doğrudur.

"HADDİNİ BİLDİRDİM"

Birinde benim çalışma arkadaşlarıma ayar verme girişiminde bulunduğu telefon konuşmamızda kendisine haddini bildirdim. Diğerinde de İSKİ'ye bir valinin geçiş iznini almak için aradığında yine yalan ve iftirayla dolu cümlelerinde kendisine iade-i cevabımı telefonda verdim. Onun için benim telefonda konuşma biçimimi en iyi bilen bakanlardan birisidir. Saygı çerçevesinde konuşan her bakanla da nasıl saygılı hitap ettiğimi de yine aynı kabinede bulunan saygın bakanlar da bilir. Onlara sorabilir.

Kendisinin üslubuna hak ettiği şekilde cevabını verdim. Hiçbir belgemize cevap veremedi. Ey sayın bakan acizliğini milletimiz gördü.

"CEKETİNİ AL EVİNE GİT"

Sana tavsiyem pılını pırtını topla, ceketini al evine git. Daha fazla kendini paralama. Bu zavallığın üzerinden de ekranlar önünde gözü neredeyse buğulanacak şekilde kendini de mağduriyet sınıfına koyup o sandalyeye oturmaya kalkma.Çok mazlumun ahı var sende. Seni Allah'a havale ediyorum, seni seçilmiş sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a havale ediyorum."

"HODRİ MEYDAN"

İmamoğlu açıklama öncesi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ise Soylu'ya istifa çağrısında bulunmuştu. İmamoğlu Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Bakan Soylu “Saygılarımla” diyerek kendisini aradığımı ve yardım istediğimi söylemiş. Bu kuyruklu bir yalan! İstihbarat sende, telefon takibi sende, tüm bilgilere erişme gücün var. Bunu ispat edersen ben, edemezsen sen istifa etmelisin. Hodri meydan" ifadelerini kullandı.

Kaynak : Cumhuriyet Gazetesi

İlişkili Haberler

Manşetler