,

İmamoğlu ve Yavaş hakkında 'miting' kararı

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Millet İttifakı'nın ortak Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçim mitinglerini hem tek başına, hem de Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş ile gerçekleştireceğini belirtti.

İmamoğlu ve Yavaş hakkında 'miting' kararı

Millet İttifakı'nda Cumhurbaşkanı adayı olarak Kemal Kılıçdaroğlu'nun belirlenmesinin ardından çizeceği yol haritası merak konusu olmuştu. Halk TV'de "Sözüm Var" programına konuk olan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, seçim çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

MİTİNG KARARI

Kılıçdaroğlu'nun yapacağı mitinglerle ilgili bilgi veren Özel, Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Ekrem İmamoğlu'nun hem tek başına hem de Kılıçdaroğlu ile miting yapacağını açıkladı.

Özgür Özel, cumhurbaşkanı adaylık lansmanı ile ilgili sorulan soruya ise şu yanıtı verdi:

"DEPREMİN KIRKI ÇIKMADAN OLMAZ"

"Bu pazar lansman planlanıyordu. Kemal Bey, 'depremin kırkı çıkmadan olmaz' dedi. Onu iptal etti. Kırkı geçtikten sonra bir pazar yapılır mı ya da fiilen kampanya başlar mı genel başkanın ve yöneticilerin taktirinde ama genel başkan, 'kırkı çıkmadan bir kampanya içime sinmez' dedi. Hatta deprem bölgesinde, kırkında mevlitlerin okutulduğu, o acının, yasın tamamlandığı ve kampanyanın sonra başladığı bir şey."

BİRGÜN

İlişkili Haberler

Manşetler