,

İçişleri Bakanlığı, Bülent Turan'ı tasfiye mi etti?

İçişleri Bakanı Sayın Ali Yerlikaya Emniyet Genel Müdürü, Jandarma ve Sahil Güvenlik komutanları ile birlikte gerçekleştirdiği güvenlik toplantısında Bakan Yardımcısı Bülent Turan'ın bulunmaması dikkat çekti.

İçişleri Bakanlığı, Bülent Turan'ı tasfiye mi etti?

İçişleri Bakanı Sayın Ali Yerlikaya başkanlığında, Bakan Yardımcıları, Emniyet Genel Müdürü, Jandarma ve Sahil Güvenlik komutanları ve ilgili birim yöneticilerinin katılımıyla yılın ilk "Güvenlik, İstihbarat ve Koordinasyon Toplantısı" düzenlendi.

Bakan Yerlikaya sosyal medyada duyurduğu toplantıda "Terör, uyuşturucu, organize suç örgütleri ve arama/yakalama konularının ele alındığını ifade etti.

"Toplantımıza Gaziantep’te yaşanan helikopter kazasında şehit olan Pilot Emniyet Amirimiz Cemil Gülen ve Pilot Emekli Albay Levent Öztürk’ün ruhlarına Fatiha okuyarak başladık." diyen Yerlikaya toplantıya ait fotoğrafları da paylaştı.

DİKKAT ÇEKEN AYRINTI

Yerlikaya'nın toplantıya ait paylaştığı fotoğraflarda İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan'ın bulunmaması dikkat çekti. Turan'ın neden toplantıya katılmadığına dair herhangi bir açıklama yapılmadı.

TASFİYE İDDİALARI

İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan’ın yetkilerindeki değişiklik yapıldı. Bu durum AK Parti’de “tasfiye” iddialarına neden oldu ve haberlere yansıdı. Bazı internet sitelerinde yer alan iddialarda Bülent Turan ile ilgili kararın bir helikopter gezisinden kaynaklandığı belirtildi.

 

İlişkili Haberler

Manşetler