,

HSK, uyuşturucu soruşturmasında adı geçen savcıyı meslekten ihraç etti

Hakimler ve Savcılar Kurulu İkinci Dairesi, uyuşturucu operasyonunda yakalanan şüphelilerle bağlantılı olduğu ileri sürülen ve görevden uzaklaştırılan savcı O.Y'nin meslekten çıkarılmasına karar verdi

HSK, uyuşturucu soruşturmasında adı geçen savcıyı meslekten ihraç etti

Anadolu Ajansının geçtiği habere göre,  Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) İkinci Dairesi, uyuşturucu operasyonunda yakalanan şüphelilerle bağlantılı olduğu ileri sürülen ve tedbiren görevden uzaklaştırılan Adana Cumhuriyet Savcısı O.Y'yi meslekten ihraç etti.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Konya merkezli uyuşturucu operasyonunda yakalanan şüphelilerle bağlantılı olduğu iddia edilen savcı O.Y. hakkında Adalet Bakanı ve HSK Başkanı Bekir Bozdağ'ın talimatı üzerine Kurul tarafından inceleme ve soruşturma başlatıldı.

HSK İkinci Dairesi 11 Mayıs'ta savcı O.Y'yi tedbiren görevden uzaklaştırdı.

Yürütülen inceleme ve soruşturma kapsamında elde edilen delilleri değerlendiren HSK İkinci Dairesi O.Y'nin meslekten çıkarılmasına hükmetti.

-------------

HSK, Milyonluk hediyeleri rüşvet olarak alan hakimleri açığa aldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, demir yumruk operasyonu ile suç örgütü liderini tutuklamıştı. 

Halktv.com.tr'den Seyhan Avşar'ın haberine göre, Suç örgütü lideri, yargıdaki işlerini de iki hakim aracılığı yürütüyordu.

İki hakime verilen rüşvetler arasında,  marka saat, daire ve yüklü kredi ödemeleri de yer aldı. Marka saatin fiyatının 1 milyon TL'nin üzerinde olduğu belirtiliyor.

Hakimler ve Savcılar Kurulu, rüşvet aldığı iddia edilen iki hakimi görevden uzaklaştırdı.

İlişkili Haberler

Manşetler