,

"Hocaefendi demedim" diyen Davutoğlu'na kendi konuşması dinletildi

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, katıldığı bir programda FETÖ elebaşı Fetullah Gülen için "Hocaefendi demedim, ne konuştuğumu bilirim" demesi üzerine izleyicilerden bir kişi Davutoğlu'nun Türkçe Olimpiyatları'ndaki konuşmasını dinletti.

"Hocaefendi demedim" diyen Davutoğlu'na kendi konuşması dinletildi
Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Oğuzhan Uğur'un sunduğu Babala TV'de yayınlanan "Mevzular Açık Mikrofon" programının konuğu oldu. 

Oğuzhan Uğur, 6 Ekim Perşembe günü yayınlanacak programın 10 dakikalık fragmanını sosyal medyadan yayınladı. Fragrama Davutoğlu ile konuklar arasındaki "Hocaefendi" tartışması damga vurdu.

Bir vatandaşın "Hangi eylemleriniz sonucu cemaatin yurtlarında ders verecek rütbeye ulaştınız" sorusuna yanıt veren Davutoğlu, "Hiçbir şekilde alakam olmadı. FETÖ ile olumlu açıklamam yok" dedi.

Davutoğlu, Türkçe Olimpiyatları'ndaki "Hocaefendi" sözlerinin hatırlatılması üzerine ise "Hayır, Hocaefendi demedim" diye yanıt verdi.

Yanıtlar üzerine Türkçe Olimpiyatları'ndaki konuşmayı açan vatandaş, Ahmet Davutoğlu'na "Muhterem Hocaefendi" dediği anları dinletti.

 

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler