,

Hakim ve savcı kararnamesine ilişkin yeni gelişme

Hakimler ve Savcılar Kurulu’nca Güz Kararnamesi’nin ne zaman ilan edileceği yargı teşkilatınca merak konusu olurken, SONTV, son dakika kulis bilgilerine ulaştı.

Hakim ve savcı kararnamesine ilişkin yeni gelişme

Hâkimler ve Savcılar Kurulu Genel Sekreterliğince Adli Yargı Hakim ve Cumhuriyet Savcıları ile İdari Yargı Hakimlerini kapsayan mazeret kararnamesi hazırlıkları geçtiğimiz günlerde başladı. Yargı teşkilatı tarafından Kararnamenin ne zaman yayımlanacağı merak konusu olurken, SONTV, tüm yargı teşkilatının merak ettiği Güz Kararnamesine ilişkin son dakika kulis bilgilerine ulaştı.

Talep toplama işlemlerinin tamamlanmasıyla Genel Sekreter Yardımcısı Cem Karaca başkanlığında kararname bürosu tetkik hakimlerince güz kararnamesi taslak metinde sona gelindi. Taslak metnin tamamlanmasıyla metin Birinci Daire’ye gönderilecek. SONTV’nin edindiği bilgiye göre; kararnamenin 450 yargı mensubunu kapsayacağı öğrenildi.

NE ZAMAN İLAN EDİLECEK

Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesince; Adli Yargı Hakim ve Cumhuriyet Savcısı ile İdari Yargı Hakimlerini kapsayan kararnamenin Aralık ayının birinci haftasında ilan edilmesi için çalışmaların sürdüğü, en geç ikinci haftasında ilan edilmesinin planlandığı öğrenildi.

İlişkili Haberler

Manşetler