BIST 100 8.039,16 %0.48 Dolar 27,18 %0.18 Euro 28,98 %0.14 Altın Gram 1.682,29 %0.12 Brent Petrol 93,64 %0.41 Bitcoin 26.173,00 %1.54
,

Hakan Fidan Cumhurbaşkanı Yardımcısı (mı) oluyor

Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonrası şimdi gözler yeni kurulacak kabinedeki çevrildi.

Hakan Fidan Cumhurbaşkanı Yardımcısı (mı) oluyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oluşturacağı Bakanlar Kurulu’nun tamamına yakınının değişmesi beklenirken en çok merak edilen ise Cumhurbaşkanı Yardımcılığına kimlerin getirileceği oldu.

Mehmet Şimşek’in ekonomiden sorumlu Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacağını ilk kez Odatv yazmıştı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bir başka önemli kişiyi daha yardımcılığa getirecek. O isim Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanı Hakan Fidan.

Tayyip Erdoğan, Hakan Fidan’a Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak görev verecek ve İçişleri Bakanlığı ile MİT birbiriyle organize bir şekilde çalışacak.

İçişleri Bakanlığı, bu bakanlığın denetiminde olan Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü ile MİT’in Hakan Fidan’a bağlanmasıyla güvenlik ve istihbarat da fiilen tek çatı altına toplanarak bir merkezden yönetilmiş olacak.
Bu değişikliğin amacının İçişleri Bakanlığı ile MİT arasındaki kopukluğun giderilmesi ve daha güçlü bir yapı kurulması olarak yorumlandı.

Odatv.com

İlişkili Haberler

Manşetler