,

Gözler boşalan koltuklarda… Kimler atanacak

Yargı dünyası Yargıtay üyeliklerine atanan kişilerin yerine seçilecek isimleri merak ediyor…Kulisler hareketli… Sontv sizin için kulisleri araştırdı:

Gözler boşalan koltuklarda… Kimler atanacak

HSK Genel Kurulu bugün gerçekleştirilen yeni hakim savcılara ilişkin kura töreni ardından Yargıtay’a yeni isimler atadı.

Buna göre Eski Adalet Bakan Yardımcısı Yakup Moğol, HSK Genel Sekreteri Seyfi Han, Ankara Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Yılmaz Çiftçi, İstanbul Adliyesi Adalet Komisyonu Başkanı Okan Albayrak, İstanbul BAM Daire Başkanı Hakan Türkön ve Hakim Yeşim Garipoğlu Özen Yargıtay üyeliğine seçildi.

Ankara Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Yılmaz Çiftçi ve İstanbul Adliyesi Adalet Komisyonu Başkanı Okan Albayrak’ın krtik önemdeki koltukları boşaldı.

Bu koltuklara kimlerin atanacağına ilişkin ise kulisler hayli hareketlendi.

Kulislere göre, İstanbul Adalet Komisyonu Başkanlığına İstanbul Anadolu Adalet Komisyonu Başkanı Bekir Altun atanabilir.

Bir iddiaya göre Bakırköy Adalet Komisyonu Başkanı Atilla Öztürk Anadolu Adliyesi Adalet Komisyonu Başkanlığına geçebilir. Onun yerine ise yardımcısı Cem Karaca’nın geçme ihtimali bulunuyor. Ya da İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Davut Varlı’nın adı kulislerde konuşuluyor.

Ankara Adalet Komisyonu Başkanlığına ise Ankara Adliyesi’nden bir ağır ceza mahkemesi başkanı ya da Ankara Batı Adliyesi Adli Komisyon Başkanı Şenel Altınay’ın getirilebileceği konuşuluyor.

SON TV, HSK’da Genel Sekreter Seyfi Han’dan boşalan koltuk ile ilgili müthiş kulisleri de ilerleyen saatlerde sizinle paylaşacak.

SONTV

İlişkili Haberler

Manşetler