,

Gaziantep'te camilerden yapılan anonslara soruşturma açıldı

Camilerden yapılan "evden çıkmayın" anonslarına ilişkin açıklama yapan Gaziantep Valisi Davut Gül "Sorumlu kamu görevlileriyle ilgili soruşturma açılmıştır." dedi.

Gaziantep'te camilerden yapılan anonslara soruşturma açıldı

Dün sınırda YPG’li teröristlerin saldırılarına karşılık Türk Silahlı Kuvvetleri’nin YPG mevzilerinin bombalamasının ardından gece hareketli saatler yaşanıyor. 1 askerin şehit olduğu saldırıların ardından yapılan karşı saldırıda 13 YPG’li öldürülmüştü.

Bakan Soylu'dan Gaziantep'te yapılan anonsa ilişkin açıklama: Maksadı aşmış bir ilan

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 17 Ağustos 1999 Marmara depreminin merkez üssü Gölcük'te deprem şehitlerini anma etkinliğine katıldı.

Bakan Soylu, etkinliğin ardından bir gazetecinin Gaziantep'te camilerden yapılan anonslara ilişkin sorusu üzerine şunları söyledi:

"Vali Bey ile biraz önce konuştuk. Sokağa çıkma yasağı falan söz konusu değil. Sadece ufak bir uyarı söz konusu olacakmış, zannediyorum maksadını aşmış bir ilan yapılmış. Ne sokağa çıkma yasağı var ne başka bir şey söz konusu. Bu tip işlerde buradaki kamu görevlilerine de ikazım soğukkanlı olmalarıdır. Oradaki kamu görevlilerini de tenkit ettiğimi söylemek istiyorum."

CAMİLERDEN "EVDEN ÇIKMAYIN" ANONSU YAPILDI

Dün akşam saatlerinde Gaziantep Karkamış’ta camilerden anonslar yapıldı. Yapılan anonsta, “Türk Ordusu birazdan terör örgütü PKK’ya operasyon düzenleyecektir. Lütfen evlerinizden çıkmayın” ifadelerinin kullanıldı.

KARKAMIŞ BELEDİYE BAŞKANI DOĞAN'DAN AÇIKLAMA

Gaziantep Karkamış Belediye Başkanı Ali Doğan anonsların ardından yaptığı açıklamada, “Karkamış’ta duyulan sesler sizleri telaşlandırmasın, güvenlik güçlerimizin kontrollü müdahalesidir” ifadelerini kullandı.

VALİ GÜL: SORUŞTURMA AÇILDI

Anonslara ilişkin açıklama yapan Gaziantep Valisi Davut Gül "Karkamış'ta camilerde yapılan anonslar maksadını aşmış olup sokağa çıkma yasağı vb. bir durum olmadığı gibi rutinin dışında bir durum da söz konusu değildir. Sorumlu kamu görevlileriyle ilgili soruşturma açılmıştır." dedi.

 

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler