,

Finans uzmanı, telefon dolandırıcılarının hedefi oldu: 15 milyon TL'sini kaptırdı

Tele-dolandırıcıların son kurbanı, Türkiye'de bulunan bir Japon bankasının yönetim kurulu üyesi Aysun M. oldu. "Adınız FETÖ'ye karıştı" diyerek M.n'ı hedef alan sözde polisler, ünlü finans uzmanının 270 bin Euro ve 150 bin dolarını almakla kalmadı. Kadıköy'de yarım milyon dolar tutarındaki dairesini bile sattırdı.

Finans uzmanı, telefon dolandırıcılarının hedefi oldu: 15 milyon TL'sini kaptırdı

Türkiye'deki bir yabancı bankanın yönetim kurulu üyesi Aysun M., 4 seferde 15 milyon lirasını kaptırdığı telefon dolandırıcılarından şikayetçi oldu.

Alınan bilgiye göre, finans uzmanı M., sözde polisler tarafından ''Adınız FETÖ soruşturmasına karıştı'' denilerek hedef alındı. Kendisini Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli komiser olarak tanıtan dolandırıcı, kimlik bilgilerinin FETÖ'nün eline geçtiğini iddia edip, operasyonu yapacak sözde savcının adını ve telefon numarasını verdi.

Dolandırıcı, M.'ın güvenini kazandıktan sonra banka hesaplarındaki paralarını istedi.

Parayı çeken Aysun M., kendisini MİT mensubu olarak tanıtarak yanına gelen ve önceden belirlenen ''Kartal'' parolasını söyleyen şebeke üyesine paraları teslim etti.

Dolandırıcılar, Kadıköy'deki evinin de satılması gerektiğini söyledikleri M.'ı, evini sattırana kadar bir ay boyunca telefonla aradı. Evi yarım milyon dolara satan Aysun M., sözde polislerle bilgiyi paylaştıktan sonra Fatih'e giderek tüm parayı dolandırıcılara verdi.

İkametine giden M., günlerce telefonu çalmayınca dolandırıldığını anladı.

Dört seferde 15 milyon lirasını kaptıran Aysun M., polis merkezine giderek dolandırıcılardan şikayetçi oldu.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kaynak : Sabah Gazetesi

İlişkili Haberler

Manşetler