,

FETÖ davalarının kritik hakimi evinde ölü bulundu

Ankara 29. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Şükrü Çağlar (46), hayatını kaybetti. Çağlar, adliyeye gelmemesi üzerine evine giden polis tarafından evinde ölü bulundu.

FETÖ davalarının kritik hakimi evinde ölü bulundu

Çağlar'ın başkanlığını yaptığı mahkemede FETÖ davalarının görüldüğü öğrenilirken, ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsi yapılacağı bildirildi. 

Ankara 29'uncu Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Şükrü Çağlar'ın, bugün adliyeye gelmemesi üzerine mesai arkadaşları kendisine telefonla ulaşmaya çalıştı. Çağlar'ın telefonlara yanıt vermemesi üzerine polise haber verildi. Çağlar, polis ekipleri tarafından evinde ölü bulundu. Çağlar'ın ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsi yapılacağı öğrenildi.

Çağlar'ın başkanlığını yaptığı mahkemede anayasal düzene karşı işlenen suçlar ve FETÖ davaları görülüyordu. 

Bakan Bozdağ'dan taziye mesajı
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Çağlar için Twitter hesabından taziye mesajı yayımladı.

Bakan Bozdağ, taziye mesajında, "Vefat eden Ankara 29'uncu Ağır Ceza Mahkemesi Başkanımız Şükrü Çağlar'a Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına başsağlığı ve sabır dilerim. Rabbim, merhameti ve mağfireti ile muamele eylesin. Mekanı cennet, makamı ali olsun inşallah" ifadelerini kaydetti.

Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) resmi Twitter hesabından paylaşılan taziye mesajında ise "Değerli meslektaşımız, Ankara 29. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Şükrü Çağlar vefat etmiştir. Meslektaşımıza Allah’tan rahmet, derin acılarını paylaştığımız kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı ve sabır dileriz. Yargı camiamızın başı sağ olsun." denildi.

Şükrü Çağlar'ın adliyeye gelmemesi üzerine evine giden polis tarafından evinde ölü bulunduğu ve ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsi yapılacağı öğrenildi.

-----------

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından 29. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Çağlar'ın ölümüne ilişkin açıklama:

- "Otopsi işlemi sonucunda ilk belirlemelere göre ölümün harici bir nedenden kaynaklanmadığı, şüpheli bir durumun olmadığı anlaşılmıştır"

ANKARA (AA) - Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, bugün vefat eden Ankara 29. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Şükrü Çağlar'ın otopsi işlemi sonucunda ilk belirlemelere göre ölümün harici bir nedenden kaynaklanmadığının, şüpheli bir durumun olmadığının anlaşıldığını bildirdi.

Başsavcılıktan yapılan açıklamada, Çağlar'ın saat 16.15 sıralarında ikametinde yakınları tarafından hareketsiz şekilde yatarken görülmesi üzerine durumun Yıldızevler Şehit Adnan Kılıçoğlu Polis Merkez Amirliği'ne ihbar edildiği belirtildi.

Olayın Cumhuriyet Başsavcılığına iletilmesinin ardından görevlendirilen Cumhuriyet Başsavcıvekili ve Cumhuriyet Savcısı tarafından Çağlar'ın ikametinde incelemeler yapıldığı, sonrasında Adli Tıp Kurumunda otopsi işlemlerinin tamamlandığı aktarılan açıklamada, "Yapılan incelemeler ve otopsi işlemi sonucunda ilk belirlemelere göre ölümün harici bir nedenden kaynaklanmadığı, şüpheli bir durumun olmadığı anlaşılmıştır. Soruşturma, Başsavcılığımız tarafından titizlikle ve tüm yönleriyle yürütülmektedir." denildi.

Kaynak : Anadolu Ajansı

İlişkili Haberler

Manşetler