,

Fazıl Say: Doğru aday Mansur Yavaş

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş'ın işini iyi yapan bir siyasetçi olduğunu ifade etti

Fazıl Say: Doğru aday Mansur Yavaş

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, 2023'te olması planlanan cumhurbaşkanlığı seçimleri için Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın 'doğru aday' olduğunu savundu.

Yavaş’ın işini iyi yapan bir siyasetçi olduğunu ifade eden Say, “İşini iyi yapan bir siyasetçi Türkiye için de iyidir. Doğru aday olur. Sonuçta “değişim şart” bu yeni nesil için de” dedi. 

Say, sosyal medya paylaşımında “Mansur Yavaş işini çok iyi yapan biridir. İşini iyi yapan bir siyasetçi Türkiye için de iyidir. Doğru aday olur. Sonuçta 'değişim şart' bu yeni nesil için de. Bu halk için. Türkiye’den dünyaya, dünyadan Türkiye’ye. Emeğe değer veren biri geleceğe de umutla bakar. Umut…” ifadelerine yer verdi.

 

Say, daha önce de sosyal medya hesabında muhalefetin ortak cumhurbaşkanı adayı için tarihçi yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı'yı önerip  ceza hukukçusu Prof. Dr. Ersan Şen'in  de 'iyi bir fikir' olabileceğini ifade etmişti. 

İlişkili Haberler

Manşetler