,

Faruk Çelik iddiasında yeni gelişmeler: Bahçeli "olur" verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Soylu’nun yerine Çelik’i getireceği haberlerinden sonra iktidarda hareketlilik başladı.

Faruk Çelik iddiasında yeni gelişmeler: Bahçeli "olur" verdi

Milli Gazeteden Bünyamin Güler'in haberi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Soylu’nun yerine göreve Çelik’i getireceği kulisleri, iktidarda hareketliliğe neden oldu! Son dönemlerde eleştirilerin hedefi olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yerine eski bakanlardan Faruk Çelik’in göreve getirileceği haberlerine partiden destek geldi. AKP’nin kurucu ağabeylerinin Soylu’nun kullandığı üslubu tasvip etmemesi ve şikayetlerini Erdoğan’a iletmesi üzerine Erdoğan’ın da yumuşak bir üsluba sahip Çelik’i İçişleri Bakanlığı koltuğuna getirmeyi planladığı ifade ediliyor. Erdoğan’ın ağabeylerden gelen şikayetler üzerine Çelik’le görüştüğü ve ekibini hazırlamasını istediği öğrenildi. Erdoğan’ın bu hamlesinin duyulmasının ise AKP içerisinde olumlu karşılandığı kaydediliyor.

FARUK ÇELİK İSMİNDE KARAR KILDI
Gazetemizin “Soylu yerine Çelik iddiası!” başlığıyla okuyucularına duyurduğu haberden sonra AKP teşkilatlarında hareketlilik başladı. Seçimlere gitmeden siyasi dilde yumuşamaya hazırlanan iktidarda Soylu’nun yerine Çelik’in getirilme ihtimali destek bulurken, kabinede değişim partide olumlu karşılandı. Başta partinin kurucu ağabeylerinin uyarısı ve teşkilatların talebi üzerine Soylu’nun yerine gelebilecek isimleri değerlendiren Erdoğan’ın Faruk Çelik isminde karar kıldığı öğrenildi.

BAHÇELİ “OLUR” VERDİ, ÇELİK BAHÇELİ’Yİ KARŞILADI!
Erdoğan’ın Çelik’le görüşerek ekibini hazırlamasını istediği belirtilirken, Çelik’in de daha önceki bakanlık dönemlerinde çalıştığı ekip arkadaşlarını bilgilendirdiği ifade edildi. Öte yandan Erdoğan’ın her fırsatta Soylu’nun arkasında olduğunu söyleyen ittifak ortağı Bahçeli’nin de olurunu aldığı ifade edildi. MHP’nin Bursa mitingine gelen Bahçeli’yi Faruk Çelik’in karşılaması ve bu anları sosyal medyada paylaşması da Bahçeli’nin de Çelik ismine sıcak baktığı şeklinde yorumlandı.

FARUK ÇELİK’İN BAHÇELİ PAYLAŞIMI
Çelik, sosyal medya hesabında şu paylaşımı yaptı: “Aziz Bursamızın kurtuluşunun 100. yılında, Milliyetçi Hareket Partisi’nin düzenlediği “Aday Belli, Karar Net” mitingi için şehrimize gelen MHP Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet Bahçeli’yi karşıladık. Devlet Bey hoş geldiniz.”

İlişkili Haberler

Manşetler