Gündem

Fakıbaba'nın istifası sonrası bomba iddia: Sırada bir bakan var

DEVA Partili Halis Kahriman'dan çarpıcı bir iddia geldi. Kahriman, milletvekillerinin yanı sıra şu an kabinede olan bir bakanın da yakın zamanda istifa edeceğini öne sürdü.

Eklenme : 22 Ekim 2022 Cumartesi 18:58 - Güncelleme : 22 Ekim 2022 Cumartesi 20:00


Deva Partisi Esenyurt İlçe Başkanı Halis Kahriman, Gazeteci Canan Kaya’nın YouTube kanalına konuk oldu. Halis Kahriman Bartın’da yaşanan maden kazası, AKP Şanlıurfa Milletvekili ve Ahmet Eşref Fakıbaba'nın istifası hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Fakıbaba’dan sonra birçok isimin de AKP’den kopacağının haberlerini aldıklarını söyleyen Kahriman, yakın bir zamanda bir bakanın da istifa edeceğini dair duyumlar aldıklarını açıkladı.

Halis Kahriman Amasra’da yaşanan maden kazasıyla ilgili ‘’Yaşanan maden kazasından dolayı 41 canımızı kaybettik, sayın cumhurbaşkanımızın konu hakkındaki açıklaması çok manidar, kader demesi doğru değil. Maden kazalarının ülkemizde sayısı arttı, Soma’da yaşanan kaza sonrası Cumhurbaşkanı bu işin takipçisi olacağız ifadelerini kullanmıştı ama gelmiş olduğumuz noktada ne hukuk devrede ne de yaşananlarla ilgili bir açıklama geldi’’ dedi