,

Ev kiralarında yeni dönem! CİMER devrede

Ev kirası artışlarıyla ilgili adım ve önlemler bir aşama daha ileri götürülerek fırsatçı ev sahiplerinin kiraladıkları evler üzerinden vurgun yapmaya çalışmasına karşı ihbar dönemi başlatıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu evlerde fahiş kiralama bedelleri ya da olağandışı artışlarla ilgili CİMER'in aktif olarak işlem yaptığını belirterek vatandaşları ve özellikle depremzedeleri istismara karşı tedbirli olmaya çağırdı.

Ev kiralarında yeni dönem! CİMER devrede

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kahramanmaraş Afet Koordinasyon Merkezi'nde, Afet Koordinasyon ve Değerlendirme Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, depremzede vatandaşlara yönelik yardımlarla ilgili konuştu. Kira yardımlarının haftaya başlayacağını ifade eden Soylu, fahiş kira fiyatları ile ilgili de vatandaşlara fırsatçılar hakkında ihbarda bulunmaları için çağrı yaptı.

KİRA ÖDEMELERİ HAFTAYA BAŞLIYOR

Kira ödemeleri önümüzdeki hafta başlayacak. Konteynerde kalanlar yararlanamayacak. Diğerleri yararlanabilecek. Bu şehirlerde kiralık ev bulmakta zorlanacaklar.

FAHİŞ KİRA ARTIŞINA KARŞI CİMER DEVREDE: ŞİKAYET EDİN ÇAĞRISI

Deprem bölgesinde takibe rağmen kira fiyatlarının iki üç kat arttığına dair tespitlerimiz var. Hepimizi üzmektedir. Devlet üzülmekle kalmaz gereğini yerine getirmekle sorumludur. CİMER'e, 112'ye, karakol ve kaymakamlıklarımıza başvurularında takip başlatılacaktır.

 

Kaynak : TRT Haber

İlişkili Haberler

Manşetler