,

Erkan Mumcu, Erdoğan'la görüşmesini doğruladı

AK Parti'nin kurduğu ilk hükümetlerde Kültür ve Turizm ile Milli Eğitim Bakanlığı görevlerini yürüten Erkan Mumcu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüştüğünü doğruladı.

Erkan Mumcu, Erdoğan'la görüşmesini doğruladı

Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür, dünkü yazısında AK Parti'den ayrıldıktan sonra Anavatan Partisi'nin başına geçen, Doğru Yol Partisi'yle (DYP) ile başarısız birleşme girişiminden sonra siyaset sahnesinden çekilen Erkan Mumcu'nun Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'la görüştüğünü köşesinden duyurdu. Erkan Mumcu bugün yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüştüğünü, ancak görüşmenin uzun süre önce olduğunu söyledi.

MUMCU: GÖRÜŞME YENİ DEĞİL

Görüşmenin yeni olmadığına değinen Mumcu, Independent Türkçe'ye yaptığı açıklamaya "Bugünün olayı değil. Milli Eğitim Bakanlığı'nda görev değişikliğinden hemen önceydi. Yoğun orman yangınlarının olduğu günlerdeydi" ifadeleriyle başladı.

Davetin Cumhurbaşkanı'ndan geldiğini ifade eden Mumcu, görüşmenin içeriğini şu sözlerle anlattı: “Çok uzun zamandır, 10 yıldan daha uzun zamandır hiçbir temasımız olmadığı için, daha çok hal hatır sorma biçiminde geçti, aile ve çoluk çocuk hakkında hasbihal ettik.”

Görüşmenin yarım saat bile sürmediğini söyleyen Mumcu, "Daha fazla vakitlerini almak istemediğimi beyan ederek müsaade istedim. Hatta tam olarak kurduğum cümle 'Efendim memleket yanıyor, ben sizin vaktinizi almak istemem' şeklindeydi" ifadelerini kullandı.

Kaynak : TT

İlişkili Haberler

Manşetler