BIST 100 8.480,60 %1.75 Dolar 27,45 %0.12 Euro 28,85 %-0.47 Altın Gram 1.614,20 %0.83 Brent Petrol 91,14 %-1.14 Bitcoin 28.298,00 %4.3
,

Erdoğan'ın dahi tanımadığı danışmanı var!

Kulislerde dolaşan bilgilere göre, Sedat Peker'in gündeme getirdiği rüşvet ve yolsuzluk iddialarının ardından Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın danışmanlarının parti içinde rahatsızlık yarattığı dile getiriliyor. Seran Taranoğlu isimli danışmanı Erdoğan dahi tanımıyordu.

Erdoğan'ın dahi tanımadığı danışmanı var!

Erdoğan’ın danışmanları AK Parti’yi karıştırdı! ‘Baştan aşağı hepsi…’


Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın danışmanlarının parti içinde rahatsızlık yarattığı dile getirildi.

Gazete Duvar'ın "Duvar Arkası" bölümünde, "Peker’in iddialarıyla ilgili muhalefet partilerinin neredeyse tamamı savcılıklara suç duyurusunda bulundu. Başvuruların nasıl sonuçlanacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz ama söz konusu iddialar AK Parti içinde de rahatsızlık yaratmış durumda. Serkan Taranoğlu’nu Erdoğan’ın tanımadığını, ‘birilerinin referansıyla danışman yapılmış olduğunu’ paylaşan bir parti yöneticisine göre yaşanan bu olaydan sonra Cumhurbaşkanlığında bu şekilde görev yapan herkesin yeniden gözden geçirilmesi gerekiyor. Bunların hem Cumhurbaşkanı'na hem de AK Parti’ye ciddi zarar verdiğini söyleyen partili, ‘Bunlar kimdir, nedir, hepsinin baştan aşağı gözden geçirilmesi gerek’ değerlendirmesinde bulunuyor. AK Parti’deki bu beklenti bakalım karşılık bulacak mı?" ifadesine yer verildi.

NE OLMUŞTU?

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in çeşitli rüşvet ve yolsuzluk iddialarıyla gündeme getirdiği Cumhurbaşkanı danışmanı Serkan Taranoğlu’nun görevden alındığı belirtildi, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Korkmaz Karaca ise istifa etti.

İlişkili Haberler

Manşetler