,
#Maaş Zammı

Erdoğan'dan memur ve emekli maaşı zammı açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan "Meydanlarda söz verdiğimiz gibi en düşük memur maaşını 22 bin 17 liraya yükseltiyoruz. " dedi. Cumhurbaşkanı, emekli maaşlarıyla ilgili de ''Yapılabilecek iyileştirmeler hususunda bakanlarımıza gerekli talimatı verdim. Önümüzdeki haftalarda gerekli açıklamayı yapacağız.'' diye konuştu.

Erdoğan'dan memur ve emekli maaşı zammı açıklaması

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu.

''BİZE GÜVENEN MİLYONLARIN UMUTLARINI BOŞA ÇIKARMAYACAĞIZ''

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

''Türkiye seçim sonuçlarıyla istikrara, demokrasiye ve güvene ne kadar değer verdiğini bir kez daha ortaya koydu. Son 21 yıldır olduğu gibi önümüzdeki 5 yıl süresince üstlendiğimiz bu görevi en güzel şekilde yerine getirmeye çalışacağız. Bize güvenen milyonların umutlarını boşa çıkarmayacağız. Oylarıyla yanımızda duran yaklaşık 28 milyon kardeşime şükranlarımı sunuyorum.

''KASET KUMPASLARIYLA RAKİPLER MİNDER DIŞINA İTİLDİ''

Türkiye gelecekteki sonuçları itibariyle çok kritik bir seçim yaşadı. Küresel şer şebekeleriyle milletimizin birlik ve beraberliğine kasteden provakatörlerle mücadele ettik. Kaset kumpaslarıyla rakipler minder dışına itildi.

''SADECE 15 GÜN ARAYLA İKİ SEÇİM KAZANMADIK...'

Siyasi tarihimize kara leke olarak geçecek pek çok örnekle karşılaştık. Sadece 15 gün arayla iki seçim kazanmadık, Türk demokrasisinin namusunu ve şerefini de biz kurtardık. 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimleri uzun yıllar konuşulmaya, tartışılmaya, ders olarak okutulmaya devam edecektir.

''ZAFER SARHOŞLUĞUNA KAPILMADIK, ŞIMARANLARDAN ASLA OLMADIK''

Asla zafer sarhoşluğuna kapılmadık. Başarılarımızla birlikte sorumluluğumuzun da arttığına inandık. Şımaranlardan asla olmadık.

''SEÇİM SONUÇLARINI TÜM BOYUTLARIYLA DEĞERLENDİRİYORUZ''

Seçim sonuçlarını tüm boyutlarıyla değerlendiriyoruz. Tartışmasız zaferimize rağmen önceki seçimlere kıyasla partimizin oylarında görülen negatif ayrışmanın farkındayız. Özellikle kimi şehirlerimizde milletvekilliği ile cumhurbaşkanlığı oy oranları arasında ortaya çıkan uyumsuzluğu görmezden gelmiyoruz. Bu sıkıntıların kaynağını il il inceliyoruz. Nerede hatamız olmuşsa düzeltmenin yollarını arayacağız. Ekim ayındaki kongremizi 11,5 milyon üyesiyle bir ahitleşme törenine dönüştürmekte kararlıyız. Yaş aldıkça gençleşen kendini yenilemeyi başaran bir parti olduğumuz bir kez daha görülecektir. Kongremiz bize 31 Mart 2024'teki seçimler için ihtiyacımız olan sinerjiyi de sağlayacaktır.

CHP'DEKİ DEĞİŞİM TARTIŞMALARI

Muhalefetin yönettiği illerin belediye başkanları şehirleriyle ilgilenmek yerine koltuk kavgası veriyor. Vatandaş hizmet beklerken bunlar tüm mesailerini parti içi çekişmelerde harcıyor. Muhalefetin kavgalı, dağınık haline bakıp da gelecek seçimler dahil hiçbir seçimi çantada keklik göremeyiz. Dün baba-oğul videosu çekenlerin bugün gırtlak gırtlağa gelmesinin bizim açımızdan hiçbir kıymetiharbiyesi yoktur. Bugün değişim diye Bolu'dan Ankara'ya yürüyenlere şimdi 'Yollar yürümekle aşınmaz.' demeye başladılar. Martta milletin kantarına çıkacak belediye başkanlarımızdan azami gayret bekliyorum.

EMEKLİLER İÇİN ÇALIŞMA TALİMATI

Memur maaş düzenlemesini Meclisimizin takdirine sunduk. En düşük memur maaşını 22 bin 17 liraya yükseltiyoruz. Tüm kamu görevlilerinin yıllık ücretlerinde ilave olarak seyyanen 8 bin 77 liralık artış yapıyoruz. Tarihin en yüksek zamlarından olan bu düzenlemenin tüm memurlarımıza hayırlı olmasını dilyiorum .Emekliklerin beklentlirini de gözardı etmiyoruz. Kamuoyunda EYT olarak bilinen EYT'liler meselesini çözüme kavuşturduk. Dün enflasyon oranı netleşince emeklilerimizin alacağı yeni maaşları belli oldu. Yapılabilecek iyileştirmeler hususunda bakanlarımıza gerekli talimatı verdim. Cumhurbaşkanı Yardımcımız ve ilgili bakanlarımız çalışmalarına başladı. Önümüzdeki haftalarda gerekli açıklamayı yapacağız. 85 milyonun her bir ferdinin refahını artırma mücadelemizi hız kesmeden devam edeceğiz.''

İlişkili Haberler

Manşetler