,

Erdoğan'dan Konya Hayvan Barınağı'ndaki vahşete ilişkin açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya'daki köpek vahşetine ilişkin olarak "başlatılan sorumlular tutuklanmış bir daha benzeri görüntülerin yaşanmaması için gereken tedbirler alınmıştır" dedi.

Erdoğan'dan Konya Hayvan Barınağı'ndaki vahşete ilişkin açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sokak köpekleriyle ilgili çalışmasını örnek gösterdiği Konya Hayvan Barınağı'ndaki bir köpeği, görevli tarafından elindeki kürekle vurularak katledilmesi hakkında konuştu. 

Erdoğan, Konya'da Mevlana Meydanı'nda düzenlenen ''ASELSAN Konya Silah Sistemleri Fabrikası, Büyükşehir Yatırımları ve Afşar Barajı ile Yapımı Tamamlanan Diğer Tesislerin Toplu Açılış Töreni''nde konuştu.

"Geçtiğimiz günlerde aslında ülkemizin en modern tesisi olan belediyemizin hayvan barınağında orada görevli iki vicdansızın sebep olduğu görüntüleri ne yazık ki biz de üzüntüyle takip ettik. Haklarında hemen adli ve idari takibat başlatılan sorumlular tutuklanmış bir daha benzeri görüntülerin yaşanmaması için gereken tedbirler alınmıştır. Dünyamızdaki canlı ve cansız tüm varlıklar gibi hayvanlar da bize Allah’ın bir emanetidir. Asla zulmetmeyeceğiz" diyen Erdoğan, "Bu konunun da yakın takipçisi olacağımızdan kimse şüphe etmesin" ifadelerini kullandı.

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler