,

Erdoğan'dan ABD'ye: Türkevi'ne saldıran teröristi süratle bulun

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkevi'nin camlarını kıran bu teröristi bulmanız gerekiyor. Hadi bakalım hemen, süratle bu teröriste bulmanız lazım. Gereğini de yapmanız lazım." diye konuştu.

Erdoğan'dan ABD'ye: Türkevi'ne saldıran teröristi süratle bulun

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin New York kentinde bulunan Türkevi'nin saldırıya uğramasının ardından yaptığı açıklamada, Amerikalı yetkililere seslenerek, "Türkevi orada size bir emanettir. Türkevi'nin camlarını levye ile kıran bu teröristi bulmanız gerekiyor." dedi. 

Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen bir programda konuşan Erdoğan, "Türkevi'nin camlarını kıran bu teröristi bulmanız gerekiyor. Hadi bakalım hemen, süratle bu teröriste bulmanız lazım. Gereğini de yapmanız lazım." ifadesini kullandı. 

Türkiye'nin New York Başkonsolosluğunun da bulunduğu binanın saat 03.14'te kimliği bilinmeyen bir kişi tarafından demir levyeyle saldırıya uğradığı ve şahsın, binanın alt katındaki bazı camları kırdığı bildirildi. 

Hadisenin ardından Türkevi'ne yönelik saldırının ardından New York Belediye Başkanı Eric Adams, olay yerini ziyaret etti. 

Türkiye'nin New York Başkonsolosu Reyhan Özgür ile olay yerini dolaşan Adams, saldırı hakkında bilgi aldı.

Başkonsolos Özgür, Türkevi'ne yönelik saldırıda sadece hasar meydana geldiğini, yaralanan olmadığını dile getirdi.

tr.euronews.com

İlişkili Haberler

Manşetler