Gündem

Erdoğan: Mandadan bahsettik manda kalmadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cuma namazı sonrası Çatalca'da açıklamalarda bulundu.

Eklenme : 06 Mayıs 2022 Cuma 15:05 - Güncelleme : 06 Mayıs 2022 Cuma 15:07


Bayram namazını Büyük Çamlıca Camisi’nde kılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu hafta Sayın Putin ile büyük ihtimalle bir görüşme yapacağız. Arzumuz odur ki, liderleri bir araya getirelim. Ukrayna’da atılacak adımların çözüm noktası inanıyorum ki Türkiye olacak. İstanbul veya Ankara olacaktır” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

-Bir çok adımlardan sonra alt yapıyla beraber şu anda bu yaz inşallah karayollarıyla birlikte çok ciddi bir asfaltlama çalışmasına girecek. Artık çukur çamur vesaire olan bir Çatalca olmayacak.

-Biliyorsunuz Tokat'ta mandadan bahsettik şimdi Çatalca'da manda kalmadı neredeyse. Megerse Çatalca bu işte mahirmiş. Manda kaymağı manda sütünde adeta marka. Temennimiz odur ki lider bir şeyi dediği zaman arkadan takibi başlar. Millet gücü kuvveti toplar. İnşallah Çatalcamız çok daha farklı bir gücü yakalayacak.

TURİZM MEVSİMİ ÇOK OLUMLU GEÇECEK

Sayın Putin turizm konusunda gerçekten çok hassas ve elinden gelen desteği vereceğini de söyledi. Bu arada da biliyorsunuz Körfez’le ilgili çok olumlu gelişmeler var. Son olarak Suudi Arabistan ziyaretimiz inşallah bu konuda önemli bir çıkış noktası olacak. Suudi kardeşlerimizin de inanıyorum ki Türkiye’ye gelişleri çok daha artacaktır, hızlanacaktır. Tabii tüm diğer alanlarda da Suudi Arabistan-Türkiye ilişkileri çok farklı bir konuma gelecek. Bunu Muhammet bin Selman’la yaptığımız ikili görüşmelerde de ele aldık. Ve bu konuda Suudi Arabistan’dan gelecek olan kardeşlerimizin, Türkiye’deki onların turizm anlayışı çok olumlu olduğu için de bu yaklaşım Türkiye’ye farklı yansıyacaktır. Bundan dolayı ben bu turizm mevsiminin Türkiye’de çok olumlu geçeceğine inanıyorum ve Turizm Bakanımız da bu konudaki çalışmalarını yakın markajda devam ettiriyor.”

BASINA ÇİKOLATA İKRAMI

Kendisini takip eden gazetecilerle tek tek bayramlaşan Erdoğan, basın mensuplarına çikolata ve tatlı ikram etti.

LİDERLERLE BAYRAMLAŞTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ramazan Bayramı dolayısıyla birçok ülke liderleriyle telefonla görüşerek bayramlaştı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev, Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah, Nijerya Cumhurbaşkanı Muhammed Buhari, Birleşik Arap Emirlikleri Abu Dabi Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed el-Nahyan, Lübnan Başbakanı Necip Mikati, Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif ve Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi ile bayramlaştı. İsrail Cumhurbaşkanı Yitzhak Herzog da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı telefonla arayarak Ramazan Bayramı’nı tebrik etti.