,

Erdoğan 3 sürpriz planlıyor: Gençlere bayram harçlığı, bebeklere vatandaşlık fonu

14 Mayıs'ta gerçekleştirilecek seçim öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdesini verdiği sürprizlerin detayları ortaya çıkmaya başladı. Üzerinde çalışılan uygulamalara göre; Vatandaşlık Fonu oluşturulacak, gençlere bayram ikramiyesi ve evlenecek çiftlere 3 yıl geri ödemesiz kredi verilecek.

Erdoğan 3 sürpriz planlıyor: Gençlere bayram harçlığı, bebeklere vatandaşlık fonu

A Haber'de yer alan habere göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir taraftan partisinin milletvekili aday listelerini hazırlarken, diğer taraftan da önümüzdeki döneme yönelik projeler için çalışıyor. Seçim beyannamesi ve aday tanıtım toplantısı 11 Nisan'da Ankara Arena'da yapılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kampanyada kullanılacak fotoğrafları da çektirdi. Bunlar ilk olarak tanıtım toplantısında kamuoyu ile buluşacak.

Hazırlıklar tamamlandı

Erdoğan, geçen günlerde seçime doğru sürprizleri olduğunu açıklamıştı. AK Parti ve ilgili kurumlar söz konusu sürprizler üzerinde çalışıyor. Bu kapsamda üç konu üzerinde duruluyor. Yapılan çalışmalar Erdoğan'a sunulacak. Erdoğan'ın tercihine göre bunların tümü ya da bazıları seçim beyannamesinde yer alıp hayata geçirilecek. A Haber'in aktardığına göre; üzerinde çalışılan üç sürpriz ise şöyle:

Vatandaşlık fonu kurulacak

Bir vatandaşlık fonu kurulacak. Çocuklar doğduktan sonra devlet her ay onlar için 100 ya da 200 lira gibi bir parayı fona yatıracak. 18 yaşını geçen herkes isterse kendisi için biriken parayı belli koşullarda çekebilecek. Bir anlamda "vatandaşlık maaşı" gibi olacak. Genel olarak burada biriken paranın üniversite eğitiminde kullanılması formülü üzerinde duruluyor.

Evlenecek çiftlere 3 yıl geri ödemesiz kredi

Yeni evlenecek çiftlerin ev eşyaları ve benzeri harcamaları rahatlıkla yapması, sıkıntı çekmemesi için kamu bankaları 250 bin lira civarında bir uygun faizli kredi sağlayacak. Krediler için 2-3 yıl geri ödemesiz, daha sonrada 10 yıla yayılan vadeler uygulanacak..

Öğrenciye yılda iki kez bayram ikramiyesi

Üniversite öğrencilerine tıpkı emeklilerde olduğu gibi dini bayramlarda, yılda iki kez bayram ikramiyesi verilecek. "Bayram harçlığı" adı altında üniversite öğrencilerine verilecek paranın bin lira civarında olması öngörülüyor.

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler