,

Doktor'dan hemşirenin başörtüsüne çok ağır hakaret!

Ankara 29 Mayıs Devlet Hastanesinde Ortopedist Doktor S. E. O. ameliyathanede bulunan hemşirenin başörtüsünü hedef alarak çok ağır hakaretlerde bulundu

Doktor'dan hemşirenin başörtüsüne çok ağır hakaret!

Türkiye, ne yazık ki 28 Şubat artığı zihniyetin yansımalarıyla ara ara karşılaşmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günler de Prof. Dr. ünvanlı Üstün Dökmen, Psikologlar ve Psikiyatristlerin başörtüsü ile çalışmasının doğru olmadığını söyleyerek, kadınların inaçlarından dolayı taktıkları başörtünün empati yapmalarına engel olduğu gibi manasız bir çıkışta bulunmuş bu olayın kamuoyuna yansıması nedeni ile büyük tepki almıştı.

Bu olayın hemen ardından Ankara'daki 29 Mayıs Devlet Hastanesinde yine skandal bir olay meydana geldi.

29 Mayıs hastanesinde çalışan ortopedi doktoru S. E. O. ameliyat sırasında hemen bitişikte bulunan başka bir ameliyathane de görevli hemşireye başörtüsü nedeni ile ağza alınmayacak hakaretlerde bulundu.

BAŞÖRTÜSÜNE AĞIR KÜFÜRLER SAVURDU

"Burada herkes kurallara uyacak, uymayan ise ... gidecek. Devlet bunların yüzünden böyle oldu, bunları her yere yerleştirdiler. O dindarsa ben dinsizim" şeklinde sözlü tacizde bulunduğu hemşireye daha sonra ise " Kamu kurumları mahvedildi, hiçbir kurum düzgün çalışmıyor. Ameliyathane kurallarında başörtülü girecekse içeri .... gitsin. .... başörtüsünün defolup gitsin." sözleri ile ağır hakaretlerde bulundu.

Bu yaşanan olay o sırada ameliyathanede bulunan diğer sağlık personelleri tarafından tutanak altına alındı.

 

kaynak: milli gazete

İlişkili Haberler

Manşetler