,

Diyanet, Tiktok imamlar için tedbir alsın

TBMM Plan Bütçe Komisyonunda Diyanet bütçesi görüşülürken AKP Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, sosyal medya kullanan bazı imamları eleştirdi ve "TikTok imamları ortaya çıktı, bunlar zemini kirletiyor. Diyanet'e vazife düşüyor ve bununla ilgili mutlaka tanzim edici bir pozisyon almaları lazım" dedi.

Diyanet, Tiktok imamlar için tedbir alsın

TBMM Plan Bütçe Komisyonunda Diyanet bütçesi görüşülürken AKP Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, sosyal medya kullanan bazı imamları eleştirdi. Aydemir, “Nevzuhur bir imam çeşidi orta yere çıktı, bunlar ‘TikTok' imamları. Bununla ilgili Diyanet'e vazife düşüyor, mutlaka tanzim edici bir pozisyon almaları lazım” dedi.

Aydemir sosyal medyada bazı görsellerin yer aldığını belirterek şunları söyledi:

“Nevzuhur bir imam çeşidi ortaya çıktı, bunlar ‘TikTok' imamları. Ortak bir jargonu var, dilleri ortak. Konuşmaya başlarken ‘5'inci surenin 13'üncü ayeti' diye başlarlar oysa bizim alışık olduğumuz mesela Nisa suresinin 15'inci ayetinden bahsederiz.

Bizim Diyanet İşlerinin zihnimize yüklediği kod budur, medeniyetimiz de böyle yüklemiştir ama o nevzuhur anlayış maalesef böyle bu dili kullanıyor ve bunlar öylesine zemini lekeli hâle getiriyorlar ki insanlar neye uğradığını şaşırıyorlar. Diyanet'e vazife düşüyor ve bununla ilgili mutlaka tanzim edici bir pozisyon almaları lazım.''

“DİYANET’İN BÜTÇESİNİ DAHA DA ARTIRMAK LAZIM”

Aydemir, Diyanet'in yüzde 56.6 artış yapılan ve gelecek yıl 35 milyar 910 milyon lira olarak belirlenen bütçesinin arttırılmasını da istedi ve “Tenkit anlamında Diyanet bütçesinin çok kabarık olduğunu söyleyenler var. Diyanet İşleri Başkanlığının harcama kalemleri neredeyse sadece personel giderlerini ifade ediyor, bu da yüzde 98'ler civarında. Bu neviden yozlaştırmaya dönük yaklaşımları bertaraf edebilmek için Diyanet'in bütçesini daha da artırmak lazım” dedi.

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler