Gündem

Davutoğlu'ndan Erdoğan'a yolsuzluk cevabı: Var mısın yüzleşelim

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gelecek Partisi lideri Davutoğlu'nu hedef alan açıklamalarının ardından Davutoğlu, "Bekle Erdoğan, bekle! Hak ettiğin cevabı bu akşam alacaksın" demişti. Davutoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı videolu paylaşımında "Bana kullandığın 'yolsuzluk' ifadesi için seni yüzleşmeye davet ediyorum. Yüzleşelim var mısın?" dedi.

Eklenme : 19 Ocak 2023 Perşembe 14:43 - Güncelleme : 19 Ocak 2023 Perşembe 22:16


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu'nu hedef almış ve "Bizden üniversite istediler. Bunların vakfına üniversite tahsisi yaptık. Kendisi ne zaman başbakanlık koltuğuna oturdu, o tahsis yapılan yeri bilabedel vakfına mülk edindi. Türkiye’de bunun başka örneği yok. Bilabedel mülk edinme hakkı bizim vakıf yasalarına göre yok ama bunlar yaptı. Bunu milletimize anlat bakalım. Nasıl izah edeceksiniz." ifadelerini kullanmıştı. Erdoğan'a cevap veren Davutoğlu sosyal medya hesabından "Bekle Erdoğan, bekle! Hak ettiğin cevabı bu akşam alacaksın" demişti.

Davutoğlu'ndan videolu cevap

Davutoğlu, sosyal medya hesabı Twitter'dan videolu bir paylaşımda bulunarak Erdoğan'a cevap verdi. Davutoğlu, "Bana kullandığın 'yolsuzluk' ifadesi için seni yüzleşmeye davet ediyorum. Yüzleşelim var mısın?" ifadelerini kullandı

 

Kaynak : Gazete Memur