Gündem

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay evlendi. Nikah şahidi Erdoğan çifti oldu

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Hümeyra Şahin dünyaevine girdi

Eklenme : 22 Temmuz 2022 Cuma 23:32 - Güncelleme : 22 Temmuz 2022 Cuma 23:44


Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Hümeyra Şahin dünyaevine girdi.

Fuat Oktay ile Cumhurbaşkanlığı Kültür-Sanat Politikaları Kurulu Üyesi ve Cumhurbaşkanı Danışmanı Hümeyra Şahin'in nikahı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın şahitliklerini yaptıkları törenle kıyıldı.

İstanbul'da düzenlenen nikah törenine, çiftin ailesi ve yakınları katıldı.

OKTAY 2011 YILINDA BOŞANMIŞTI

2011 yılında boşanan Fuat Oktay’ın bu evliliğinden üç çocuğu bulunuyor. 2018 yılından beri Cumhurbaşkanı Yardımcılığı görevinde bulunan Oktay’ın neden boşandığına dair bir bilgi ise yer almıyor.

HÜMEYRA ŞAHİN KİMDİR, KAÇ YAŞINDA, NERELİ?

Havva Hümeyra Şahin 1976 yılında İstanbul'da doğdu. 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü'nden mezun oldu. Marmara Üniversitesi'nde Osmanlı Bürokratik Modernleşmesi konusunda yüksek lisans yaptı.

2007-2008 yılları arasında eğitim amacıyla Londra’da bulundu. İtalyan Roma İşletme Okulu'nda Sanat ve Kültür Yönetimi alanında master programına girdi. Ulusal ve uluslararası projelerde içerik ve konsept danışmanlığı yaptı.

Çeşitli edebiyat dergilerinde deneme ve öyküleri yayımlandı. Lacivert adlı ilk öykü kitabı 2012 yılında basıldı. Aktif sivil toplum çalışmaları içinde yer aldı, Meridyen Derneği'nin başkanlığını yürüttü. Uzun süre Akşam gazetesinde köşe yazarlığı yaptı.

Cumhurbaşkanlığı Danışmanı olarak aktif görev yapmaktadır.

Kaynak : TRT Haber