,

Cumhur İttifakı'nın Mansur Yavaş planı

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş’ın, Cumhur İttifakı adayına karşı sürekli arayı açmaya başlaması iktidarın üst katlarını hareketlendirdi. Yavaş’ı zayıflatacak yeni taktikler masada.

Cumhur İttifakı'nın Mansur Yavaş planı

Basının yerel seçimlere ilişkin tek konusu neredeyse İstanbul. İktidarı destekleyen yorumcular, neredeyse Ankara’ya ilişkin bir tümce dahi kurmuyor. Niye? Çünkü CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, sürekli arayı açıyor. Yavaş’ın politikaları, sokakta rakiplerinin yüzüne söyleniyor, o zaman da moraller bozuluyor.

Yavaş karşıtı propaganda sonuç vermeyince iktidarın bir dönem yoğun olarak dile getirdiği “siyasi mühendislik”e başvurulmak zorunda kalınıyor. Yavaş’ın Altındağ’da seçim bürosu açılışında, “belediye meclisinde çoğunluğu sağlayacak kadar oy verin, hizmetlerimiz engellenmesin” sözlerinin karşılık bulması Cumhur İttifakı’nı iyice telaşlandırmış gibi. Yeni taktiklerin devreye sokulması için Cumhur İttifakı’nda siyasetin üst katlarının hareketlendiği bilgileri kulislere düşmeye başladı. Değerlendirme şu: “Mansur Yavaş’ın Cumhur İttifakı unsurlarıyla zayıflatılamayacağı artık net. O zaman farklı bir aktör devreye alınmalı.”

Sertaç EŞ

Kaynak : Cumhuriyet Gazetesi

İlişkili Haberler

Manşetler