,

CHP'li Haluk Pekşen balık kılçığı yüzünden vefat etmiş

Prof. Dr. Ahmet Saltık, eski CHP milletvekili Haluk Pekşen’in yemek borusuna kaçan balık kılçığı nedeniyle vefat ettiğini açıkladı.

CHP'li Haluk Pekşen balık kılçığı yüzünden vefat etmiş

CHP'nin eski Trabzon milletvekili Haluk Pekşen tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. CHP’den iki dönem milletvekilliği yapan avukat ve öğretim üyesi Haluk Pekşen’in naaşı, Cebeci Asri Mezarlığı’nda toprağa verildi.

KORONAVİRÜS AŞISI YÜZÜNDEN DENİLDİ!

Haluk Pekşen’in tedaviye alınmasına neden olan kalp zarı iltihabından dolayı rahatsızlığında Kovid-19 aşısının etkili olduğunu iddia eden yorumlara aileden de tepki geldi. Haluk Pekşen’in acılı eşi Rukiye Pekşen taziyeleri kabul ederken, eski vekilin rahatsızlığıyla aşının ilgisi olmadığı ortaya çıktı.

AŞI DEĞİL BALIK KILÇIĞI

Konuyla ilgili Twitter hesabından bir paylaşım yapan Prof. Dr. Ahmet Saltık, 
“Merhum Haluk Pekşen'in ölüm nedeni:
Balık kılçığının yemek borusunu delip göğüs boşluğuna (mediastene) geçmesi, kalp zarına saplanıp iltihap (perikardit) yapması ve enfeksiyonun kana yayılması (sepsis).
Kovit-19 aşısı ile hiçbir ilişkisi yok. Aşı karşıtları etik dışına çıkmasın.” 
diyerek iddialara son noktayı koydu.

ACIBADEM HASTANESİNDEN HALUK PEKŞEN AÇIKLAMASI

Haluk Pekşen'in ölümüyle ilgili ortaya atılan iddialarla ilişkin Acıbadem Hastanesi'nden yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

* "15 Ağustos 2022 tarihinde Acıbadem Bodrum Hastanemizin Acil Servis'ine başvurmasıyla tedavi süreci başlayan ve sonrasında Ankara'ya sevk edilerek tedavisine devam edilen hastamız Sayın Haluk Pekşen'in hayatını kaybetmesi, hepimizi derinden üzmüştür. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyoruz.

* Sosyal medyada ve basında yer alan, merhum Haluk Pekşen'in kurumumuzdaki tedavi sürecine ilişkin iddialarla ilgili gerekli inceleme tarafımızca başlatılmıştır. Bu inceleme hızla gerçekleştirilip, sonuçları ilgili kurum ve kuruluşlarla paylaşılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

EZGİ PEKŞEN NE DEMİŞTİ?

CHP'li eski vekil Haluk Pekşen'in hayatını kaybetmesinin ardından kızı Ezgi Pekşen, sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullanmıştı:

* "Babam belki anlayan çıkar diye odaya gelen tüm doktorlara 'göğsümde yanma var yatınca artıyor, yemek yiyince artıyor. Reflüm var ondan olabilir mi?' diye anlattı. Ama 'ne olacak bu memleketin hali' diye babama dert yanan o kişilerin aklına 'size bir endoskopi yapalım' demek gelmedi.

* Yaşadığımız bu acıyı hazmedemiyoruz, yüreğimiz yanıyor. 'Size anjiyo yapalım' demek yerine 'size endoskopi yapalım' deseler şuan Haluk Pekşen aslanlar gibi yanımızda olacaktı.

* Ancak babama konulan yanlış teşhis gibi yanlış bilgilerle insanların kandırılmasını kendi vicdanımıza yediremeyiz. Babamın durumunun aşı ile hiçbir ilgisi yoktur"

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler