,

CHP lideri Özel: Mülakat için miting yapacağız

CHP lideri Özgür Özel "Gerekirse mülakata hayır mitingi de yapabiliriz." dedi.

CHP lideri Özel: Mülakat için miting yapacağız

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, katıldığı bir televizyon programında öğretmen atamaları ve mülakat konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Atanamayan öğretmenlerin suçlu gibi gösterildiğine dikkat çeken Özel, asıl sorumlunun hükümet olduğunu belirtti. Özellikle son dönemde atanamayan öğretmen sayısının artmasıyla birlikte bu konunun daha da hassas hale geldiğini vurguladı.

Özgür Özel, önceki seçimlerde yapılan vaatlere atıfta bulunarak, öğretmen atamalarında mülakatın kaldırılacağı sözünün verildiğini ancak bunun gerçekleşmediğini ifade etti. Milli Eğitim Bakanının mülakatların devam edeceğini açıklamasına karşın, gençlerin mülakatsız atamaları beklediğini dile getirdi. Öğrencilerin ve öğretmen adaylarının mülakat stresi yaşamadan adil bir şekilde atama yapılmasını istedi.

İşte CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in öğretmen atamaları ve mülakatla ilgili açıklamaları;

"Atanamayan öğretmenler var sanki suç kendilerindeymiş gibi atanamayan diyorlar atanmayan öğretmenler, Tayip Bey'in atamadığı öğretmenler var. Geldiğinde 80 bin kişiydiler şimdi 1 milyon kişi. Geldiğinde Ecevit'e "Madem görevlendirmeyeceksin niye okuttun bu gençleri" diyordu. Şimdi bir milyon kişi için biz ona soruyoruz.

Önce öğretmenlere mülakatı kaldıracağız diye geçen seçimlerde söz verdiler. Mülakat kalkmadı. Milli Eğitim Bakanı aksine mülakat gibi mülakat yapacağız deyip mülakatın devam edeceğini söyledi. Gençler mülakatsız 80 bin atama bekliyorlar. Ama bunlar önce yapmayacağız dediler, tepkiler yükselince bir miktar yapacağız. Mülakatın kaldırılması için gençlerle mücadele edeceğiz. Gerekirse mülakata hayır mitingi de yapabiliriz."

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler