,

Cemal Enginyurt: İstenmeyen davranışta bulundum

Latif Şimşek'i yanındaki adamlarla birlikte darp eden Cemal Enginyurt özür açıklaması yaptı. Youtube üzerinden canlı yayın yapan Enginyurt videosunu kaldırdı ve sosyal medya hesabından bir özür metni yayınladı. Enginyurt yaptığı canlı yayında '"Yapmamam gerektiğini biliyordum. Çok büyük strese girdim. İstenmeyen davranışta bulundum" açıklamasında bulundu.

Cemal Enginyurt: İstenmeyen davranışta bulundum

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'un katıldığı canlı yayında gazeteci Latif Şimşek ile tartışarak üzerine yürümüştü. Program sunucusunun yayına ara verdiği sırada Enginyurt'un koruması olduğu iddia edilen Emrah T., Şimşek'e saldırmıştı.

Şimşek'in program sonrası Emniyet'te Enginyurt ve Emrah T.'den şikayetçi olması üzerine  Emrah T., çıkarıldığı mahkemede tutuklandı. Enginyurt'tan ise konuyla ilgili yazılı basın açıklaması geldi. 

Enginyurt'un açıklaması şu şekilde:

"6 Ağustos 2022 Cumartesi gecesi katıldığım TV100 programında 'KPSS sorularının çalınması, son günlerde Cemevlerine düzenlenen saldırıların ve Balıklı Rum Hastanesi yangınının, 6'lı Masa ve FETÖ terör örgütü tarafından organize edildiği' gibi, ağır tahrik edici beyan, ima ve iftiralara ilaveten, son olarak 'Polis ve Devlet düşmanı' suçlamaları karşısında, Milletvekili ve taşıdığım siyasi sorumluluğun gereği olarak, göstermem gereken dikkat, özen ve itidal dışı davranışta bulundum.

Bu itibarla, gösterdiğim sert tepkiden dolayı, verilen reklam arasında meydana gelen ve hiçbir şekilde onaylamadığım olaylar, şahsımı, Demokrat Parti camiasını ve kamuoyunu rahatsız etmiştir.

Bu vesile ile ifade etmek isterim ki, siyasi sıfat ve sorumluluklarımıza denk katılımcıların bulunmadığı TV programlarına katılmam en büyük hatam olmuştur. 

Ayrıca, kamuoyunda bilgi kirliliği yaratmak için şahsımla illiyet bağı kurdurulmaya çalışılan ne resmi ne de gayri resmi bir korumam bulunmamaktadır.

Bu istenmeyen görüntüler nedeniyle, Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili olarak, Türk Milletinden, kamuoyundan ve mesleğini layıkıyla yerine getiren Basın camiasından özür diliyorum."

------------------

Cemal Enginyurt'tan "Hayatım boyunca hiç korumam olmadı" yalanı

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, katıldığı televizyon programında bir diğer konuk gazeteci Latif Şimşek ile tartıştı.

Yayın sırasında sinirlenen Enginyurt, yerinden kalkarak Şimşek'in üzerine yürüdü.

Yaşanan tartışma nedeniyle yayına ara verildi.

Tartışma bu sırada da devam ederken, Enginyurt'un koruması olduğu iddia edilen bir kişi Latif Şimşek'i darbetti.

Koruması tutuklandı

Olayın görüntülerinin ortaya çıkmasıyla birlikte Enginyurt'un koruması hakkında başsavcılık, gözaltı talimatı verdi.

Enginyurt hakkında da soruşturma başlatıldı.

Enginyurt'un koruması, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilerek çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

"Hayatım boyunca hiç korumam olmadı"

Enginyurt, bu gelişmeler üzerine sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; "Benim hayatım boyunca hiç korumam olmadı. Beni koruyan halkımdır" dedi.

"Kavgaya karışan kişi, danışmanımı ziyarete gelen bir arkadaştır"

Söz konusu kişinin iddia edildiği gibi koruması olmadığını belirten Enginyurt, şu açıklamayı yaptı:

"Cemal Enginyurt'un Koruması Latif Şimşek'i darp etti diyen iftiracılar. Benim hayatım boyunca hiç korumam olmadı. Beni koruyan halkımdır. Kavgaya karışan kişi, danışmanımı ziyarete gelen İstanbul'da yaşayan bir arkadaştır. Yalan ve iftira mesleğiniz oldu. Bu nasıl bir kin?"

 

Cemal Enginyurt'un koruması tutuklandı

Cemal Enginyurt ve koruması iddia olduğu iddia edilen kişi, TV 100'de gazeteci Latif Şimşek'i darbetti. Bunun üzerine Enginyurt'un koruması hakkında tutuklanma talimatı verildi.

 

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler