BIST 5.001,07 %1.92 Dolar 19,02 %0.01 Euro 20,81 %0.57 Gr. Altın 1.212,45 %0.57 Petrol 76,17 %-0.67 Bitcoin 27.762,00 %1.6
İstanbulparçalı bulutlu9 °Cparçalı bulutlu
,

Bu milletin sırtı yere gelmez

"Asrın felaketi"nin yaşandığı bölgelere yardım yağıyor. Ayni bağış depolarında toplanan yardımlar buradan Mehmetçik, AFAD gönüllüleri, korucular ve Acil Sosyal Yardım Ekibi (ASYA) tarafından sınıflandırılıp vatandaşın hizmetine sunuluyor.

Bu milletin sırtı yere gelmez

Kahramanmaraş Organize Sanayi Bölgesi'nde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nca doğal afetlerde hızlı bir şekilde harekete geçilmesi için kurulan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı personellerinden oluşan Acil Sosyal Yardım Ekibi (ASYA) koordinasyonundaki depoda Mehmetçik'ten koruculara, AFAD gönüllülerinden STK'lara adeta seferberlik ruhu yaşatılıyor. Hava Kuvvetleri lojistiği, Kara Kuvvetleri de güvenliği sağlıyor. ASYA Kahramanmaraş Ayni Depo Sorumlusu Sezgin Kırkoğlu, "Depremin ilk gününden beri buradayız. İhtiyaçların giderilmesi noktasında elimizden ne geliyorsa hep birlikte yapıyoruz. İlk haftalarda 3 gün uyumadan çalışan arkadaşlarımız vardı. Gönül verilmeden çalıştıramazsınız. Buradaki insanların hepsi iyi ki varlar" dedi.

Mevlüt HASGÜL

Kaynak : Sabah Gazetesi

İlişkili Haberler

Manşetler