,

Bir Valilik esnek çalışmaya geçti. Bir çok ilde idari izin kararı alındı

Devam eden olumsuz hava şartları sebebiyle Aksaray'da esnek çalışmaya geçildi. Bir çok ilde engelli ve hamileler için idari izin kararı alındı. Gaziantep'te 3 yaşında çocuğu olanlara da idari izin verildi.

Bir Valilik esnek çalışmaya geçti. Bir çok ilde idari izin kararı alındı

Bilecik Valiliğinin açıklaması şu şekilde:

Bilecik ‘te devam etmekte olan yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle İl genelinde çalışan engelli ve hamile kamu çalışanlarının 24/01/2022 Pazartesi ve 25/01/2022 Salı günleri 2 gün idari izinli sayılmaları uygun görülmüştür.

Denizli Valiliğinin açıklaması şu şekilde:

Tüm Türkiye’yi etkisi altına alan ve ilimizde de etkisini sürdüren yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları sebebiyle ilimiz genelindeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamileler ile engelli personelimiz, 24.01.2022 Pazartesi günü 1 gün süreyle idari izinli sayılacaktır.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Eskişehir Valiliğinin açıklaması şu şekilde:

Meteorolojik değerlendirmelere göre İlimiz genelinde soğuk hava ve kar yağışına bağlı olarak oluşabilecek buzlanma ve ulaşımda yaşanabilecek olumsuzluklara karşı kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli ve hamile personel 24 Ocak 2022 tarihinde idari izinli sayılacaktır

Gaziantep Valiliği

Gaziantep Valisi Davut Gül, olumsuz hava koşulları nedeniyle yarından itibaren hamile, engelli ve 3 yaş altı bebeği bulunan kamu görevlilerine 5 gün idari izin verildiğini bildirdi

Zonguldak Valiliği

“Meteoroloji verilerine göre kar yağışının sürüyor olması ve şiddetli soğuğun beraberinde getireceği buzlanma ve don olayı tehlikesi ile ulaşımda aksamalar nedeniyle, il genelinde (ilçelerimiz dahil) engelli ve hamile kamu çalışanlarımızın 24.01.2022 Pazartesi günü bir gün idari izinli sayılmalarına karar verilmiştir” denildi

Adıyaman Valiliği küçük çocuğu olanlara da idari izin verdi

Adıyaman Valiliğinden yapılan açıklamada “Yoğun kar yağışına bağlı olarak yollarda oluşan buzlanmanın devam etmesi ve ulaşımda yaşanabilecek olumsuzluklar göz önünde bulundurularak ilimiz genelinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı kreşlerde eğitime 24.01.2022 Pazartesi Günü eğitime ara verilmiştir. Ayrıca kamuda çalışan engelli personel ile hamile, emziren anneler ve küçük çocuğu olan kreş hizmetinden yararlanamayacak anneler de 24.01.2022 Pazartesi Günü idari izinli sayılacaktır” ifadelerine yer verildi.

Tunceli Valiliği

Tunceli Valiliği, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde kamuda çalışan hamile ve engelli personelin yarın bir gün süreyle idari izinli sayılacağını bildirdi.

Aksaray Valiliği esnek çalışmaya geçti

"İlimizde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamile ve engelli personellerin yarın ve 25 Ocak Salı günü iki gün idari izinli sayılmaları uygun görülmüştür. Ayrıca, 24-25 Ocak'ta kamu kurum ve kuruluşlarında yapılan iş ve işlemlerin kesintisiz devamının sağlanarak, vatandaşların mağduriyetine sebebiyet vermeyecek şekilde asgari personel çalıştırılması ve esnek çalışma saatlerinin uygulanmasına karar verilmiştir."

Niğde Valiliği 5 gün izin verdi

Yapılan açıklamada "Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları dolayısıyla kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve engelli çalışanlar 24-28 Ocak arasında idari izinli sayılacak." ifadeleri kullanıldı.

Şanlıurfa Valiliği 5 gün idari izin kararı aldı

Konuyla ilgili yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:
“Yoğun kar yağışına bağlı olumsuz hava koşulları hafta boyunca devam edeceğinden; 24-28 Ocak tarihleri arasında engelli, hamile ve 3 yaş altı çocuğu olan bayan kamu görevlilerimiz 5 gün süreyle idari izinli sayılacaklardır.
Sürücü Kursları, Halk Eğitim Merkezleri ve Rehabilitasyon Merkezlerimiz de aynı tarihlerde tatil edilmiştir.”

Konya Valiliği 5 gün idari izin kararı aldı

Devam eden kar yağışı, aşırı don ve buzlanma nedeniyle: Hamile, engelli, üç yaş altı çocuğu bulunan kadın ve harp malulü, gazilerden (% 40 üzeri sağlık raporu bulunanlar) kamu görevlilerine 24-28 Ocak tarihleri arasında 5 gün süre ile idari izin verilmiştir.

Aynı şekilde; Halk eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel kreş ve gündüz bakımevleri ile çocuk kulüpleri 24–27 Ocak tarihleri arası 3 gün süre ile tatil edilmiştir.

Sakarya Valiliği

Valilikten Yapılan Açıklama “Sakaryalı vatandaşlarımızın ve öğrencilerimizin olumsuz hava koşulları sebebiyle mağduriyet yaşamamaları için Valiliğimizce; halk eğitim merkezleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt sürücü kursları, çeşitli kurslar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmi okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki takviye kursları da dahil olmak üzere bütün eğitim kurumlarında “yüz yüze eğitim” faaliyetlerine 24 Ocak 2022 Pazartesi günü bir gün süreyle ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan malul ve engelliler ile hamile personellerimiz de ayrıca bir talimat veya talebe gerek kalmaksızın belirlenen tatil süresince idari izinli sayılacaklardır.” İfadelerine yer verdi.

Yozgat Valiliği 60 yaş üstüne de idari izin verdi

"Yoğun kar yağışı nedeniyle, ilimiz genelinde engelli, hamile, 60 yaş ve üstü yönetici olmayan kamu görevlileri, 24 Ocak Pazartesi ve 25 Ocak Salı günleri idari izinli sayılacaktır. İlimiz genelinde tüm özel öğretim, özel eğitim kurumları ve halk eğitim merkezlerinin eğitim, öğretim ve tüm faaliyetlerine 24 Ocak Pazartesi ve 25 Ocak Salı günü 2 gün ara verilmiştir. 24 Ocak Pazartesi ve 25 Ocak Salı günlerinde yapılacak MTSK elektronik sınavları ileri bir tarihe ertelenmiştir. Özel bakım rehabilitasyon kuruluşlarında, özel kreş gündüz bakım evlerinde ve çocuk kulüplerinde görevli engelli ve hamil çalışanlar 24 Ocak Pazartesi ve 25 Ocak Salı günleri idari izinli sayılacaktır" denild

Malatya Valiliği

Malatya'da olumsuz hava koşulları nedeniyle, engelli, hamile ve kronik rahatsızlığı olan kamu çalışanlarına 1 gün idari izin verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kent genelinde olumsuz hava şartlarının etkisini sürdürdüğü belirtildi.Açıklamada, araç ve yaya yollarındaki buzlanma nedeniyle kamu kurum ve kuruluşları çalışanlarından, hamile, engelli, diyaliz hastaları ile kalp ve böbrek yetmezliği, kanser gibi kronik ağır hastalığı olan kamu görevlilerinin yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi.

Elazığ Valiliği

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Etkisi devam eden yoğun kar yağışı, tipi ve buzlanma nedeniyle; il genelinde, 24 Ocak 2022 tarihinde 1 (bir) gün süreyle, kamuda çalışan engelli ve hamile personelin idari izinli sayılmasına karar verilmiştir” denildi.

Samsun Valiliği

Valilikten yapılan açıklamada "İlimizde etkisini sürdüren yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle ilimiz genelindeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamile ve engelli personelimiz 24.01.2022 Pazartesi günü idari izinli sayılacaktır." denildi.

Bolu Valiliği

Valilikten yapılan açıklamada "Devam eden olumsuz hava şartları sebebiyle 24-25 Ocak 2022 Pazartesi ve Salı günleri il genelinde:
Halk Eğitim Merkezlerindeki, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerindeki, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Kreş ve Gündüz Bakım Evlerindeki faaliyetlere iki (2) gün ara verilmesi,
Kamu kurum ve kuruluş amirlerimizin gerekli planlamaları yaparak kamu hizmetinin aksatılmasına mahal vermeyecek şekilde kamu'da çalışan engelli ve hamilelerin de iki (2) gün idari izinli sayılmaları,
uygun görülmüştür." denildi.

Sivas Valiliği

Sivas'ta yoğun kar yağışı, olumsuz hava koşulları nedeniyle, engelli, hamile ve kronik rahatsızlığı olan kamu çalışanlarına 2 gün idari izin verildiği bildirildi.

Kahramanmaraş Valiliği 4 yaş latı bebeği bulunan kamu görevlilerine izin verdi

Kahramanmaraş'ta, olumsuz hava şartları nedeniyle hamile, engelli ve 4 yaş altı bebeği bulunan kamu görevlilerine 1 gün idari izin verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kentte olumsuz hava şartlarının etkisini sürdürdüğü belirtildi.

Hamile, engelli ve 4 yaş altı bebeği bulunan kamu görevlilerinin yarın idari izinli sayılacağı bildirilen açıklamada, vatandaşlardan zorunlu olmadıkça özel araçlarıyla trafiğe çıkmamaları istendi.

Kırşehir Valiliği

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Kar yağışı ve oluşacak olumsuzluk nedeniyle il genelinde 24-25-26 Ocak tarihlerinde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personel idari izinli sayılacak" ifadelerini kullandı

Kırıkkale Valiliği

Valililikten yapılan açıklamada, "İl genelinde devam eden kar yağışı ve yollarda meydana gelebilecek buzlanmalar nedeniyle, ilimiz genelindeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelden hamile ve engelli kamu görevlileri 24-25 Ocak 2022 tarihleri arasında 2 (iki) gün süreyle idari izinli sayılacaklardır." ifadelerine yer verildi.

Kocaeli Valiliği

Kocaelili vatandaşlarımızın ve öğrencilerimizin olumsuz hava koşulları sebebiyle mağduriyet yaşamamaları için Valiliğimizce; halk eğitim merkezleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt sürücü kursları, çeşitli kurslar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmî okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki takviye kurslarımız da dahil olmak üzere bütün eğitim ve öğretim kurumlarında “yüz yüze eğitim” faaliyetlerine 24 Ocak 2022 Pazartesi günü bir gün süre ile ara verilmiştir.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan malûl ve engellilerimiz ile hamile personelimiz de ayrıca bir talimat veya talebe gerek kalmaksızın belirlenen tatil süresince idari izinli sayılacaklardır.

Kırşehir Valiliği 3 idari izin verdi

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Kar yağışı ve oluşacak olumsuzluk nedeniyle il genelinde 24-25-26 Ocak tarihlerinde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personel idari izinli sayılacak" ifadelerini kullandı.

Afyonkarahisar Valiliği

Afyonkarahisar Valiliğinin resmi sosyal medya hesabından yapılan yazılı açıklamada, "Soğuk hava koşulları sebebiyle ilimiz genelindeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamileler ile engelli personelimiz, 24 Ocak Pazartesi günü 1 gün süreyle idari izinli sayılacaktır" ifadelerine yer verildi.

Kastamonu Valiliği

Kastamonu Valiliğinden yapılan açıklamada "Olumsuz hava koşulları ve il genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle toplanan Kastamonu İl Hıfzıssıhha Kurulu, il genelinde özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, tüm kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli ve hamile personelin, 24 Ocak Pazartesi gününden itibaren 3 gün süre ile idari izinli sayılmalarını kararlaştırdı." denildi

İstanbul Valiliği

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, olumsuz hava koşulları nedeniyle kamu kurum ve kuruluşlarında; malûl ve engelliler ile hamile çalışanların pazartesi salı günleri idari izinli sayılacağını açıkladı.
Yerlikaya, Twitter'daki resmi hesabından yaptığı açıklamada, " Kıymetli Hemşerilerim, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararınca; İstanbul'da olumsuz hava koşulları nedeniyle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan; Malûl ve Engelliler ile Hamile olanlar 24-25 Ocak tarihlerinde İdari İzinli sayılacaktır" ifadelerine yer verdi.

Çankırı Valiliği

Yapılan Açıklamada ”Etkisini sürdüren yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle tüm kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamile ve engelli personelimiz 24.01.2022 Pazartesi tarihinden itibaren 2 gün idari izinli sayılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denidi.

Sinop Valiliği

Sinop Valiliği’nden yapılan açıklamada, “İlimizde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ilimiz merkez ve tüm ilçelerimizde 24 Ocak tarihinde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli çalışanlarımız bir gün süre ile idari izinli sayılacaklardır” ifadeleri kullanıldı.

Yalova Valiliği

Yalova Valiliği'nden konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada, "Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan değerlendirmelere göre, Yalova'da belli aralıklarla devam eden kar yağışının il genelinde etkisini devam ettireceğinden, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile kamu görevlilerine 24 Ocak 2022 Pazartesi günü idari izin verilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.

Gümüşhane Valiliği

Gümüşhane Valiliği konuyla ilgili yaptığı açıklamada olumsuz hava koşulları ve buzlanmalar nedeniyle il genelindeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin 24 Ocak Pazartesi günü 1 gün idari izinli sayılacağını duyurdu.

Kilis Valiliği

Olumsuz hava şartları, önümüzdeki günlerde de devam edeceğinden;
Hamile,engelli ve üç yaş altı çocuğu bulunan kamu görevlileri, 24-25-26 Ocak 2022 tarihleri arasında 3 gün idari izinli sayılacaktır.

Bitlis Valiliği

Bitlis'te kar yağışı nedeniyle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personel bugün idari izinli olacak. Açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelin yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi.

Nevşehir Valiliği

Yapılan açıklamada "Tüm ülkemizi etkisi altına alan ve İlimizde de etkisini sürdüren yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları sebebiyle İlimiz genelindeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamileler ile engelli personelimiz, 24/01/2022 Pazartesi günü 1 gün süreyle idari izinli sayılacaktır" denildi.

Ordu Valiliği

Ordu’da olumsuz hava şartları nedeniyle engelli ve hamile kamu görevlilerine iki gün idari izin verildi.
Ordu Valisi Tuncay Sonel “İlimiz genelinde başlayan yoğun kar yağışı ve oluşabilecek buzlanma nedeniyle;
19 ilçemizdeki kamu kurum ve kuruluşlarımızda görev yapan engeli olan ve hamile kamu görevlilerimiz, 24 -25 Ocak 2022 Pazartesi - Salı 2 (iki) gün idari izinli sayılacaktır.” Dedi.

Haber Güncelleniyor. Sizlerde yorum bölümünden bizlere yeni kararları bildirebilirsiniz.

Kaynak : TT

İlişkili Haberler

Manşetler