,

Bir başdanışman ve iki yeni YÖK üyesi atandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, başdanışmanlığa Sevgi Yiğit'i atadı

Bir başdanışman ve iki yeni YÖK üyesi atandı

Resmi Gazetede yayımlanan atama kararı şu şekilde:

Cumhurbaşkanlığından:
Karar: 2022/294
Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığına, Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 12 nci ve 13 üncü maddeleri gereğince Sevgi YÎGİT görevlendirilmiştir.
 

Cumhurbaşkanlığından:
Karar: 2022/301
Yükseköğretim Kurulu Üyeliklerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 6 ncı maddesinin b/5 bendi ve 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 7 nci maddeleri gereğince Üniversitelerarası Kurulca seçilen Prof. Dr. Kemal ŞENOCAK ve Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN atanmıştır.

Resmi Gazetede yayımlanan kararda vergi müfettişliklerine atama kararları da yer aldı. Tıklayınız

SEVGİ YİĞİT KİMDİR?

1973 yılında Karabük'te doğdu. Fatih Kız Lisesi’nden mezun olan Yiğit, lisans eğitimini 1997 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde tamamladı.

Profesyonel iş hayatına, lisans eğitimine devam ederken Kanal 7 Basın ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde başladı. Kariyerini daha sonra Medipol Eğitim ve Sağlık Grubu’nda sürdürdü.

1998 yılından bu yana Medipol Eğitim ve Sağlık Grubu’nda yönetici olarak görev yapmaktadır.

6 Mayıs 2018’de yapılan 6. Olağan İstanbul İl Kongresi’nde İl Yönetim Kurulu Üyesi seçilen Sevgi Yiğit, 8 Ocak 2019’da tanıtım ve medyadan sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevine atandı. 24 Mart 2021’de yapılan 7. Olağan Kongre’de MKYK Üyeliğine seçildi.

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler