,

Başbuğ Türkeş'in köyüne cemevi yapılıyor

MHP lideri Bahçeli talimatı verdi! Başbuğ Türkeş'in memleketine cemevi yapılıyor

Başbuğ Türkeş'in köyüne cemevi yapılıyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli talimat verdi, partinin kurucusu ve ilk genel başkanı Alparslan Türkeş'in memleketinde cemevi inşasına başlandı. Çalışmalarda sona gelinirken, cemevinin 15-20 gün içerisinde hizmete girmesi bekleniyor.

Aleviler ve talepleri konusunda yakından ilgilenen Devlet Bahçeli, her fırsatta alevi vatandaşların yanında olduklarının altını çiziyor. Bahçeli son olarak Alparslan Türkeş'in memleketi Pınarbaşı Mahallesi Eskiyassıpınar köyünde cemevi yapılması talimatını verdi.

Bunun üzerine hemen harekete geçtiklerini vurgulayan Kayseri Pınarbaşı Belediye Başkanı Menduh Uzunluoğlu, Türkeş'in memleketine yapacakları cemevinin kendileri için ayrı bir önem taşıdığını kaydederek, çevre düzenlemesiyle birlikte toplam 3 bin 840 metrekare alan üzerinde bina inşaatı yapıldığını bildirdi. Cemevi çalışmalarına yaklaşık bir buçuk ay önce başlandığını belirten Uzunluoğlu, "40 günde inşaatı bitiriyoruz. 15-20 güne kadar açılışı yapacağız" ifadesini kullandı.

AYRIM YAPMIYORUZ

Bahçeli'nin ayrıca il ve ilçe belediye başkanlarına Alevi vatandaşların bulunduğu yerlere yeni cemevi yapılması konusunda da tavsiyelerde bulunduğu öğrenildi. Bahçeli, başkanlara alevi vatandaşların her zaman yanında olunmasına önem vermeleri gerektiğini iletti. Uzunluoğlu, "Genel başkanımız yurttaşlar arasında ayrım yapmadığını her zaman dile getiriyor.

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler